Unturned 2.2x poradnik Multiplayer

Temat na forum 'poradniki 2.2.x' rozpoczęty przez Volrin, Kwiecień 3, 2015.

1. Volrin

Volrin Nowy

Polubienia:
    2
    (Poradnik odnosi się do wersji 2.2 x)
    Grywam w Unturned na serwerach multi od początku jego powstania, więc mam dość dobre pojęcie na temat wersji 2.2x. Tak więc pierwsza, a zarazem najważniejsza rzecz, która jest wymagana na serwerach multi - cierpliwość.
    Otóż Unturned jest grą bardzo (w ku$@%) drażliwą. Wyobraźcie sobie, że zbieracie itemy kilka godzin, po czym nagle podbiega do was czitero-podobne-10-letnie-dziecko (niestety, taki jest średni wiek) i kładzie was w ciągu 2 sekund z pięści. Co wtedy robimy? RAGE QUIT, wyzywamy dzieciaka/wyrzucamy komputer przez okno/idziemy się ostro napruć/palimy ramę w ciagu godziny (te dwa oczywiście dla osób pełnoletnich :)) Nie raz zdarzała mi się również sytuacja, gdzie wywalało mnie do Windowsa przy pełnym eq i po ponownym wejściu na serwer miałem bardzo dużo, a dokładnie wiecie co? Jedno wielkie, śmierdzące GÓWNO - puste eq :) Pewnie nie jeden z was to przeżył, a jeszcze większa bolączka jest, kiedy grasz z kumplem i nagle oboje padacie, wtedy dopiero są jaja i jazda bez trzymanki. Pisze ten poradnik, bo chce zadbać o wasze zdrowie psychicznie, gdyż tak jak wspominałem, Unturned jest grą PEŁNĄ oszustów - jeśli w ciągu godziny na serwerze nie spotkasz oszusta, to znaczy, że albo jeszcze śpi albo jest w szkole, ewentualnie nie wrócił z przedszkola. W kilku prostych krokach wyjasnię Wam, jak 'spróbować' przeżyć na serwerze multi. No to jedziemy:
    1.Combat Log
    Waszym przyjacielem jest alt+f4 - tak, wiem, zaraz zostane zbluzgany, że to oszukiwanie (combat log) i takie tam, ale powiedzmy sobie szczerze - skoro Ty, mam nadzieję, jesteś uczciwym graczem, zbierasz sobie uczciwie rzeczy, nikomu nie wadzisz (poza zabijaniem golasów lub typa full eq z kitchen knife'a :D) padasz od czitera który sobie lata, używa god moda, esp i takie tam to dlaczego masz być nieuczciwie zabijany? Unturned rządzi sie swoimi prawami, a raczej ich brakiem. W tej grze nie ma litości, więc jeśli chcesz przeżyć musisz również być przebiegły i bezwzględny w swoich czynach. "Oko za oko, zab za ząb", "Takie jest prawo dżungli".
    2. Uzbrojenie.
    Od razu zaznaczam - jeśli dopiero co się zrespiliście biegnijcie najlepiej na bazę wojskową lub Burywood, jeśli tylko macie taką możliwość. Oczywiście inne miasta też się zaliczają, ale te dwa miejsca są najlepsze. Bo co Ci szkodzi zaryzykować, skoro i tak jesteś goły i jeśli padniesz nic wielkiego się nie stanie (bowiem baza i Burywood są cholernie oblegane przez graczy, głównie snajperów którzy tylko czekają aż wychylisz łepetyne). Kiedy już znajdziecie broń białą, która jest obowiązkowa i broń palną z byle jakim plecakiem na start, radzę poszukać graczy którzy mają trochę lepsze wyposażenie bądź bardzo dobre, których oczywiście w miarę możliwości możecie zdjąć. Co do jedzenia i picia, moje zdanie jest takie, że nie ma za bardzo czym się martwić - zabijesz jakiegoś bota i zaraz wyleci ci pełno żarcia, bo biedak nie wie co podnosi i po co (oczywiście poza moldy, bo tabletki aż tak częste nie są), poza tym na serwerach są częste restarty i nie rzadko pojawiają się komendy, które działają w odstępie czasu np 10 min i dają takie rzeczy jak podstawowy plecak, trochę żarcia i jakiś scyzoryk to zabijania golasów :D. Medyków zbierajcie jak najwięcej, nigdy żadnego nie olewajcie. Nie raz pewnie wam się wydawało - aa, po cholerę mi wywalać jeden batonik dla głupiego raga? Żarcie górą. Po czym medyki kończyły się z zawrotną szybkościa i ubijał was typ z colta bo się wykrwawialiście (niesamowicie wkurwiaj*@# rzecz w tej grze).
    3. Taktyka na graczy.
    Załóżmy, że idziesz sobie z jakimiś badziewnymi rzeczami (colcik, schoolbag, golf club, 2 ragi) po czym dostrzegasz typa, który jest tak uzbrojony, że chyba musiał opierdol$# pół magazynu GROMU i Cię nie widzi. Największa głupota, to rzucanie się od razu - nie, jeśli nie masz skilla na ciche łażenie, a typek nie ma 10 lat tylko 12, dobre słuchawki z biedronki za 5,99 i w miarę ogarnia grę od razu Cię wyczai i wyleci z kulombem między oczy. Padniesz i będziesz płakał, że zmarnowałeś jakże rzadką jak kupa sytuację, kiedy bot stoi obrócony plecami a ty zjebał#$. Wyczekaj odpowiedni moment - chwilę za nim pochodź, utrzymując dystans i co chwile obserwuj jego ruchy. Tylko nie zgub go z pola widzenia! Drzewa w tej chorej grze bywają złudne i zanim ogarniesz, gdzie kolega uciekł dostaniesz bombkę na święta w tył głowy. Najlepszą opcją jest snajper z Matamorezem albo Timberem (mówie tu o snajperze All Inclusive :D). Wystarczy wyczekać moment, kiedy zacznie strzelać do jakiegoś gracza (przeważnie do nooba, bo trzeba wbić reputację), wtedy my podbiegamy z Golf Clubem - nie, nie strzelasz do niego z metra z colta, bo super-zabójczy colcik zabiera mało hp, nawet w głowę, a dwa szybkie ruchy kijkiem w łeb załatwią to szybciej. Jak już go ubijesz, zbierasz jego rzeczy w tempie jakim Bolt biega na 100 i spierniczasz gdzie się tylko da (najlepiej za dobre drzewko, mało widoczne i ogarniasz sobie eq) Jeśli już macie dobre eq, teraz zależy jakim jesteście typem gracza z wypasem, a są takowe typy dwa:
    *Cichobieg - koleś, który nie lubi bezpośrednich konfrontacji i woli ulokować się w swojej bazie, gdzie od czasu do czasu ubije jakiegoś przydupasa, który zamierza podbić jego fortecę i zasadzi sobie w pizdu nasionek z żarciem. Co do budowania na serwerach multi PVP to nie polecam, bo zaraz ktoś ci ją podbije/zniszczy/nie zdązysz nawet jej zbudować bo będziesz co chwile padał. Osobiście wraz z kolegą zawsze zajmowaliśmy Holman Island - jest to wyspa na przeciwko farmy Wiltshire (tej blizej miasta z molem, nie ze statkiem) na której znajduję się fajny bunkier z hangarami, metalowym płotem, gdzie spokojnie możesz zasadzić sobie roślinki, stworzyć ognisko na dole lub w hangarze, ubić zwierzaki z wyspy i przede wszystkim podnieść dwie bronie, które często się tam spawnują - Matamoreza (cichutka snajperka na pospolite civiliany oraz karabin Zubeknakov, również na civiliany). Dość rzadko spotykałem tam innych graczy, którzy tworzyli bazę, a gdy już byli to padali jak muchy.
    *Rambo/Terminator/Sąsiadka spod 2 - jak już dorwie kosiarkę kosi nią wszystko i wszystkich. W feworze walki potrafi wybiec na środek drogi z Timberem gdzie zauważyłby go sam Stevie Wonder i czeka na szybką śmierć, przeważnie od strzału z Outfielda (bywało i tak :D). Jego motto - zabijać wszystkich, nawet kolegę z drużyny jeśli nie jest w grupie , ewentualnie wysadza się granatem z pełnym eq, bo przecież jakiś noob nie będzie nabijał na nim reputacji. W ciągu minuty zabija 3 typów, każdego w innym mieście. Zdarza się, że jest tak bogaty, że strzela do zombie z Timbera i śmieje sie z noobów, którzy latają z Lever Action (mija dosłownie 5 minut kiedy owy noob go zabija). Chodzą pogłoski, że Sąsiadka grała w Unturned kiedy nie było CIę na świecie :)
    4. Coś dla ziomków, czyli dobre kampy, które wymagają dwóch graczy
    * Wieża na lotnisku - chyba nie muszę tłumaczyć, dlaczego wymaga ziomka ale wytłumaczę ( :D). Wieża jest obszerna, większość graczy obserwuje lotnisko i zapomina o górce za naszymi plecami, która idealnie wystawia naszą pozycję. Tak więc dwóch na wieży to liczba minimalna (jeden obserwuje górkę, drugi lotnisko ), najlepiej jak znajdzie się trzeci który będzie zbierał ity z zabitych i po restarcie serwera.
    *Holman Island - już tłumaczyłem.
    *Courtin Island - już nie tak fajne jak Holman. Znajduję sie tam zatopiony statek, średnio przydatne itemy, rzadko zaglądają tam gracze. Coś dla jaskiniowców.
    *Oulton Isle - akurat tutaj podam przykład, którego nie polecam jeśli nie mam czasu/checi na budowę bazy. Dlaczego? W pizdu drzew, żadnych rzeczy, na przeciwko nas znajduje się Charlottetown z którego możemy otrzymać niezły ostrzał jeśli znajdujemy się w wodzie. Absolutnie nie polecam jeśli nic nie budujemy.
    *Kensingston Campground - średnio na jeża. Niby dwa namioty, dwa domki w których od czasu do czasu respawnuje sie Zubeknakov/Matamorez, jednak nic ciekawego z rzeczy tam nie znajdziemy poza jedzeniem i piciem(głównie moldy), oczywiście standardowe miejsce oblegane przez leszczy.

W sumie to byłoby na tyle, wypisałem najważniejsze moim zdaniem punkty dotyczące tej jakże denerwującej gry. Jeśli macie jakiś ciekawy serwer to podajcie IP (2.2x) z chęcia zagram. Siemanko

+UP

5. Pazerność
    Zawsze kiedy jestem full eq lub nawet nie, i widzę plecak to zawsze go zabieram i wywalam gdzieś za krzakami lub w jakimś niewidocznym miejscu (mówie o plecakach typu coyote, alicepack i rucksack)
    Nie raz miałem sytuacje, że zostawiałęm takie plecaki, potem typek je podnosił, nazbierał eq i mnie ubijał Polecam również noszenie rucksacka i alicepack na zmianę, gdyż pierwszy posłuszy do zbierania itemów a drugi będzie niezbędny gdy będziemy terminatorem. Z prostego powodu - ma większy udźwig o 3,5 kg, a 3,5 kg to już maplestrike :D
    Jeśli widzicie medyki, jedzenie, cokolwiek przydatnego i nie macie miejsca, róbcie to co ja - nażryjcie sie swoimi/uleczcie i podnieście tamte, lub na odwrót- wywal coś od siebie na sekunde, żeżryj/użyj tamto i idź dalej. W tej grze trzeba być pazerną świnią, bo nikt za darmo ci nic nie da. Pamietaj o tym jak bedziesz cisnął itemowca z crowbara :D

Zeriasz i Dominik Tokarski lubią to.
  2. Dominik Tokarski

Dominik Tokarski Nowy

Polubienia:
    18
    Piękny poradnik!

3. FROG

FROG Nowy

Polubienia:
    0
    Genialny poradnik :D

Poleć forum

1. Ta strona używa plików cookie, aby pomóc spersonalizować treść, dopasować do Twoich potrzeb i pozostać zalogowanym, jeśli się zarejestrujesz.
    Kontynuując korzystanie z tej strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie.