(TuT) Typy baz i ich ochrona.

Temat na forum 'Poradniki' rozpoczęty przez XJanekPL, Marzec 28, 2015.

1. XJanekPL

XJanekPL Nowy

Polubienia:
    4
    Witam (Mój pierwszy TuT), dopiero dzisiaj zarejestrowałem się na tym forum i postanowiłem napisać poradnik o bazach, dobrze przejdźmy do rzeczy...

Typy baz:

W Unturned mamy 2 rodzaje baz, pierwszy rodzaj to bazy budowane od początki (Fundamenty, ściany, sufit itd.), bazy te mają w zaletach to że mogą mieć olbrzymie rozmiary (W tym wysokość) ale potrzeba na nie dużo drewna/kamienia, trzeba wiedzieć też że wrogowie mogą wtedy zaatakować od każdej strony, należy się wtedy mieć na baczności, jako ochronę można poustawiać Wooden Shields dookoła budynku a przed nimi jakieś pułapki jak elektryczne płoty, elektryczne pułapki czy drewniane kolce. Należy pamiętać że w takich domach możemy zrobić bardzo duże magazyny albo fundamenty GreenHouse na rośliny.

Kolejnym rodzajem baz jest osiedlanie się w budynkach, wtedy pilnujemy jedynie 1 ściany (Z wyjściem i wejściem). Budynki z ladą można użyć jako ostatni bastion, wtedy blokujemy czymś mocnym (Np.: Metalowe drzwi) wejście za ladę, jak zombie wejdą i będą rozwalać drzwi to możemy wyjść za lady i ich zabić od tyłu. Zaletą baz w budynkach jest chronienie tylko 1 ściany, reszta ścian jest niezniszczalna oraz jakiś item na powitanie. Wadą zaś jest ograniczony rozmiar na skrzynie i przedmioty jak generator i lampy, ostatnią wadą i chyba poważną jest że jeśli wyjdziemy możemy zostać zaatakowani od razu przez Zombie które są po bokach.
    Dobrym pomysłem jest zrobienie magazynu na górze budynku. Warto zrobić bazy w Gun Shop (Burywood/Waffletown), aptece (Alberton), na komisariacie (Burywood/Waffletown) w sklepach z żywnością (Burywood/Waffletown i Alberton). Należy pamiętać żeby nie robić bazy na statku SS Haven (Nie liczę punktu na który wchodzimy na drabinę), ponieważ w budynku spawnują się zombie, w Bunkrze (Też są zombie.) i na latarni morskiej (Spawnuje się tam jeden zombie, dla mocniejszych polecam.). Można wykorzystać też namioty spotykane na SS Haven i na camping'ach. Jeśli budujecie bazę na np.: placu budowy w Waffletown to możecie na płocie dać drabinę, jeśli zombie przejdą przez tarcze możemy przemieścić się przez płot do drugiej bazy, ten pomysł to inny typ ostatniego bastionu.

Obrona baz:

Ważną rzeczą będzie ochrona baz, przeciw zombie dobrze jest poustawiać kilka warstw drewnianych tarcz, płotków z drutem i drewnianych kolców. Najważniejszą rzeczą są drewniane tarcze, bo to one chronią główne drzwi do bazy, jeśli zombie przedostaną się przez pułapki można od środka (Nie w budynku) poustawiać elektryczne pułapki i włączyć generator, wtedy zombie nie przejdą do metalowych drzwi aż do ich zniszczenia, oczywiście pułapki przetrwają fale ale to zależy od ilości zombie. Co jakiś czas trzeba wymieniać pułapki oraz tarcze, ponieważ mogą w najmniej odpowiedniej chwili zniszczyć się co może skutkować włączenia generatora i aktywowania ostatniej linii obrony, następnie będzie ostatni bastion. Warto używać pułapek z drewna i z drutu kolczastego ponieważ są bardzo łatwe do zrobienia, wystarczy przetopić kamienie na Scrap Metal, metal pociąć piłką ręczną, zrobić drut kolczasty, przetworzyć patyki na Wooden support następnie "posklejać" to i wyjdzie Barbared fence. Tarcze też łatwo zrobić, wystarczy kilka desek oraz śrubki. Bardzo ważne jest to żeby mieć na zapasie duże ilości zapasowych tarcz i pułapek. Przeciw graczom warto poustawiać bardzo dużo warstw pułapek (Najlepiej elektryczne płoty), ukryć pułapki w budynku lub przyczaić się z mocną bronią palną. Jeśli duża grupa ludzi idzie do ciebie to zbierz najcenniejsze przedmioty i uciekaj, a jeśli mają broń - wyloguj się na jakiś czas. Jeśli nie masz nic do stracenia - Walcz! Budowanie magazynu na PVE (SYNC) to najgorszy błąd który można popełnić w Unturned bo: 1. Ludzie zawsze zaatakują kiedy ciebie nie ma. 2. Zdobędą cenne itemy. 3. Jest to gorsze niż stawianie skrzynek w PVP ponieważ tam możesz chociaż obronić swoje skrzynki. 4. Za pewnie nigdy nie spotkasz złodzieja który okradł twój dom.

Dodatkowe uwagi:

Polecam wyskillować Sneakybeaky do max, wtedy gdy będziemy się skradać możemy ominąć uderzenia zombie z pułapkami co daje większą długość życia, można wykorzystać to do tego: Gracz idzie z polowań na Arena, gdy odłoży itemy postanowi skończyć grę. Będzie się skradał ponieważ nie chce obniżyć życia pułapek niepotrzebnie jeśli chce tylko odłożyć itemy i wylogować.

2. XJanekPL

XJanekPL Nowy

Polubienia:
    4
    Oceniajcie ;)

3. Dominik Tokarski

Dominik Tokarski Nowy

Polubienia:
    18
    Generalnie robienie poradników do 2.0 na którym praktycznie nikt nie gra jest nie fajne i lepiej by było jakby zrobić pod 3.0. Przez wpływ na ten aspekt dałem minusa.

thekornelo lubi to.
  4. Vsq

Vsq Zasłużony Zasłużony

Polubienia:
    94
    Pod 2.0 jest czymś złym? Jest to oficjalna wersja, więc jak najbardziej poradniki powinny na tą wersje wychodzić. Twoje wszystkie posty, wyglądają bezsensownie, udzielasz pomocy w dziwny sposób, nie znając się próbujesz pomagać. Gość, się napisał napracował, nagłówkował się a Ty mu minusa wpieprzasz, gratuluje postawy.

Co do poradnika, ciekawie to rozpisałeś i dosyć dokładnie opisałeś poszczególne elementy. W Unturneda mało co grałem, ale po tym co przeczytałem, domyślam się, że wiesz co robisz i w jakiś sposób jesteś tego pewny i masz doświadczenie jeżeli chodzi o budowanie tego typu baz. Standardowy poradnik ;)

5. Dominik Tokarski

Dominik Tokarski Nowy

Polubienia:
    18
    "Gość, się napisał napracował, nagłówkował się a Ty mu minusa wpieprzasz, gratuluje postawy." Ok więc nie mogę dawać minusów mimo że taka opcja jest i w regulaminie nie jest to zakazane? Gdybyś my w świecie naszym nagradzali tylko za pracę włożoną w dzieło długo byśmy się nie utrzymali. Tworzenie poradników pod 2.0 nie jest niczym złym nie mniej na 2.0 gra obecnie prawie nikt więc o wiele bardziej przydał by się poradnik do 3.0. Z resztą poradnik do 2.0 już na Forum powstał, (Link) który jakby to ująć jest trochę bardziej rozbudowany. Mógłbym napisać jeszcze coś w stylu "Co zabraniasz mi mięć własne zdanie?", więc napiszę tylko że dział komentarzy do poradników jest chyba po to aby wyrażać swoje zdanie o danym poradniku.

6. XJanekPL

XJanekPL Nowy

Polubienia:
    4
    Dzięki, chociaż to mój 1 poradnik na tym forum to nie spodziewałem się od razu komplementu :), może napiszę jeszcze inne poradniki, ale nie wiem o czym :(

7. Vsq

Vsq Zasłużony Zasłużony

Polubienia:
    94
    Spokojnie, nikt Ci nie zabrania mieć własnego zdania, bo sam właśnie moje zdanie o Twojej wypowiedzi chciałeś zdusić :p.. Kolega sie napracował, więc jakaś pochwała mu sie należy. Chciał spróbować swoich sił i napisał poradnik, więc zamiast mu mówić, że robi źle, to podsunąć mu co ma poprawić ;). Dominik nie denerwuj się ^^

8. mieczkowski

mieczkowski Nowy

Polubienia:
    1
    najmocniejsza broń palna w sumie kusza lepsza od grizzly kusza zabija na hita a nie jak grizzly na dwa ale kusza to raczej nie broń biała tylko jakaś tam zresztą do kuszy amunicje jest łatwo zdobyć i broń jest cicha i ma wielki zasięg 200m moja ulubiona broń snajperska ponieważ jest cicha skuteczna i zadaje dużo dmg

Poleć forum

1. Ta strona używa plików cookie, aby pomóc spersonalizować treść, dopasować do Twoich potrzeb i pozostać zalogowanym, jeśli się zarejestrujesz.
    Kontynuując korzystanie z tej strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie.