Problem z kompem ISO pomusz

Status
Zamknięty.

SonAmadik

Moderator Forum
Członek Załogi
Luty 22, 2016
818
1413
158
26
Witam, dzisiaj przychodzę z prośbą.
Potrzebuję pomocy ponieważ mój komputer od jakichś dwóch tygodni zachowuje się gorzej niż moja była podczas okresu.

Ogólnie objawy są takie:
1. Zawiesza się i trzeba go restartować w losowych momentach.
2. Zawiesza się i trzeba go restartować w losowych momentach.
3. Zawiesza się i trzeba go restartować w losowych momentach.
4. Dziad zawiesił się jak pisałem tego posta słuchając jednocześnie muzyki na jutube.
4. Zawieszą się po uruchomieniu jakiejkolwiek gry w przeciągu minuty od uruchomienia.

Na początku myślałem że jest to problem z procesorem ponieważ w BIOSie miał prawie 50 stopni przy rozruchu, czyli trochę za dużo.
Więc zacząłem od wymiany pasty, zaktualizowania biosu itp. Nie pomogło.
Parę dni temu wymieniłem stary cooler na nowy, lepszy. Temperatury przy rozruchu teraz to ok. 30-34 stopnie. Nie pomogło.

Nie wiem co się z nim dzieje, czy ktoś ma jakieś pomysły?
Czasami potrafi chodzić kilka godzin na przeglądarce itp i nic, a czasami od razu przy włączeniu systemu się zawiesi.
Zauważyłem że np. coś włączę lub ruszę myszką po jakiejś dłuższej przerwie i się zawiesza.

Przeczyściłem go Adwcleanerem, wyczyściłem ręcznie temp itp.
Czyżbym miał uszkodzony system? Może jakiś wirus?
Chcę uniknąć reinstalacji systemu ponieważ przeprowadziłem się i tutaj mam dość słaby internet, samo pobranie instalatora windowsa zajmie sporo czasu, nie mówiąc już o grach ze steama.

Tutaj wrzucam screen odczytów z CPUID HWMonitor, SpeedFan i CoreTemp.

Specyfikacja to:
Procesor: AMD Athlon X4 880K Quad Core Processor 4.00Ghz
Ram: 16GB
Karta Graficzna: Gtx 1050Ti
Płyta Główna: A68HM-plus
Dysk1: SanDisk Ultra II 480GB
Dysk2: Toshiba HDWD110 1tera
System: Windows 10 64 bit

Wszystko zaktualizowane.

Jeżeli ktoś ma jakieś pojęcie lub wie jak pomóc bardzo proszę o pomoc.
Pozdrawiam.

• Lubię to!
Reactions: Fustion

dzonyloker

Administrator
Członek Załogi
Legenda
Lipiec 18, 2014
2976
2677
218
Usuń antywirusa jeśli masz i zainstaluj malwarebytes - używaj go tylko do skanowania, ochrona cały czas jest nie potrzeba i tylko muli kompa.

program hdtune - sprawdza zdrowie dysków

jeśli dalej nic to wyciągnij 1 kość ramu jeśli masz dwie i zobacz jak będzie, jeśli dalej to samo to ją wsadź i wyciągnij drugą - tak się dowiesz czy to nie problem z ramem

Procesor wytrzyma nawet 90 stopni więc to nie problem (chociaż lepiej mieć mniej niż 80)

Marian Kiszka

Stary wyjadacz
Październik 9, 2017
296
153
88
Białystok
Hmm, są to bardzo losowe momenty?
1. Jak zawiesza się podczas obciążenia, to możliwe że się przegrzewa, chociaż w to wątpię, bo ciężko byłoby doprowadzić pc do takiego stanu :p Sprawdź na wszelki wypadek temperatury Realtempem, albo nawet HWMonitorem.
2. Całkiem możliwe, że dysk pada, chociaż system masz raczej na SSD, to musiałbyś mieć baaardzo pecha, żeby ci SSD miał zamiar paść xD
3. Coś może być nie tak z RAMem
4. Jak wszystko powyższe jest ok to raczej coś z software, bo innego powodu zawieszania się pc nie widzę :v
EDIT: dzony ma racje, malwarebytes-a zainstaluj i przeskanuj porządnie kompa
EDIT2: Nie spojrzałem na ssy, punkt pierwszy odpada

• Lubię to!
Reactions: SonAmadik

DogePLL

Administrator Serwera Survival
Czerwiec 15, 2016
564
221
98
Wadowice
Klan
BH+
Co do wirusa być może masz koparkę bitcoinów(wirusa kopiącego bity)? Sam takiego miałem o dziwo na tym samym gpu i objawy były podobne a antywirus go nie wykrywał, u mnie pomogło wyczyszczenie win-a do ustawień fabrycznych i to też bym polecał jeśli żaden antywirus ani malwarebytes nie pomoże.

• Lubię to!
Reactions: SonAmadik

SonAmadik

Moderator Forum
Członek Załogi
Luty 22, 2016
818
1413
158
26
Usuń antywirusa jeśli masz i zainstaluj malwarebytes - używaj go tylko do skanowania, ochrona cały czas jest nie potrzeba i tylko muli kompa.

program hdtune - sprawdza zdrowie dysków

jeśli dalej nic to wyciągnij 1 kość ramu jeśli masz dwie i zobacz jak będzie, jeśli dalej to samo to ją wsadź i wyciągnij drugą - tak się dowiesz czy to nie problem z ramem

Procesor wytrzyma nawet 90 stopni więc to nie problem (chociaż lepiej mieć mniej niż 80)

Zrobiłem wszystkie te czynności. Hdtune nic nie znalazł a reszta nic nie poprawiła.

Hmm, są to bardzo losowe momenty?
1. Jak zawiesza się podczas obciążenia, to możliwe że się przegrzewa, chociaż w to wątpię, bo ciężko byłoby doprowadzić pc do takiego stanu :p Sprawdź na wszelki wypadek temperatury Realtempem, albo nawet HWMonitorem.
2. Całkiem możliwe, że dysk pada, chociaż system masz raczej na SSD, to musiałbyś mieć baaardzo pecha, żeby ci SSD miał zamiar paść xD
3. Coś może być nie tak z RAMem
4. Jak wszystko powyższe jest ok to raczej coś z software, bo innego powodu zawieszania się pc nie widzę :v
EDIT: dzony ma racje, malwarebytes-a zainstaluj i przeskanuj porządnie kompa
EDIT2: Nie spojrzałem na ssy, punkt pierwszy odpada

Tymi wskazówkami też się pokierowałem.

Co do wirusa być może masz koparkę bitcoinów(wirusa kopiącego bity)? Sam takiego miałem o dziwo na tym samym gpu i objawy były podobne a antywirus go nie wykrywał, u mnie pomogło wyczyszczenie win-a do ustawień fabrycznych i to też bym polecał jeśli żaden antywirus ani malwarebytes nie pomoże.

Przywróciłam do ustawień fabrycznych z usunięciem wszystkich plików i nic, włączyłem shadow of Mordor I po tym jak pograłem parę minut, zawiesil się w momencie kiedy wychodziłem do menu gry.
W ostatniej chwili zdarzył się zawiesić...

Dziękuję wam za pomoc, chyba jedNAK będę musiał wszystko reinstalować.

Pozdrawiam.

SonAmadik

Moderator Forum
Członek Załogi
Luty 22, 2016
818
1413
158
26
Okazało się że grafika padła. RIP GTX 1050ti [*]
Zamówiłem już nową grafike +zasilacz więc zapewne w przyszłym tygodniu zawitam na RP.

Dziękuję za pomoc dzonemu, DogePLL i Kiszka. :hearteyes:

• Lubię to!
Reactions: hyasdw
Status
Zamknięty.