[Poradnik]Jak stworzyć nowy świat(oraz jak wrócić do starego)?

Jakubosław

Dobrze znany
Lipiec 27, 2014
73
40
43
Wielkopolska
steamcommunity.com
Klan
tak
Wiele osób zapewne spyta się; "Jak zrobić nowy świat w grze Unturned?", bo stary zapewne mu się znudził, bądź coś źle zrobił.​
Rozwiązanie jest banalnie proste, a jego wykonanie pochłonie nam zaledwie minute swojego życia.​
Jak to zrobić? W trzech krokach.​
Krok 1 - Klikamy ikone Startu (system Windows), a następnie w polu wyszukiwarki wpisujemy frazę: "regedit" i akceptujemy wciskając enter.
W TYM MOMENCIE WYŚWIETLI NAM SIĘ OKIENKO Z KILKOMA FOLDERAMI HKEY.
Krok 2 - Otwieramy folder HKEY_CURRENT_USER, następnie Software i na koniec Smartly Dressed Games. (cała ścieżka wygląda następująco: HKEY_CURRENT_USER\Software\Smartly Dressed Games).
Krok 3 - Usuwamy folder Unturned, znajdujący się w folderze Smartly Dressed Games (prosze się nie martwić - usunięcie z rejestru tego pliku nie usunie nam gry, lecz jej ustawienia (światy, wygląd postaci, grupe, ale to w szybki sposób można przywrócić).
UWAGA: JEŚLI NIE CHCEMY STRACIĆ STAREGO ŚWIATA PRZED STWORZENIEM NOWEGO, NALEŻY PRZED USUNIĘCIEM FOLDERU UNTURNED EKSPORTOWAĆ GO W DOWOLNĄ LOKALIZACJĘ I ZOSTAWIĆ GO W SPOCZYNKU. A GDY CHCEMY POWRÓCIĆ DO STAREGO ŚWIATA, ZNAJDUJEMY TEN EKSPORTOWANY FOLDER I WRZUCAMY GO DO SMARTLY DRESSED GAMES, WCZEŚNIEJ USUWAJĄC AKTUALNY FOLDER UNTURNED BĄDŹ TAKŻE EKSPORTUJĄC GO W DOWOLNĄ LOKALIZACJE (INNĄ NIŻ STARY ŚWIAT) I ZOSTAWIENIEM GO - JEŚLI NIE CHCEMY STRACIĆ TEŻ NOWEGO ŚWIATA. W PRZYSZŁOŚCI MOŻEMY WYMIENIAĆ TE PLIKI I GRAĆ NA KILKU ŚWIATACH NA RAZ! :)
 

Rafkos

Szef Wszystkich Szefów
Lipiec 29, 2014
91
24
23
22
Forgotten Realms
rafkos.net
Klan
Space Monkey Mafia
Ciekawie to wygląda z programistycznego punku widzenia :) Twórca wolał generować zapisy w postaci wpisów do rejestru, niż stworzyć osobny plik.
 

Rosiak

Stary wyjadacz
Grafik
Lipiec 18, 2014
147
132
68
Poznań
Jakubosław napisał:
Może w przyszłości się to zmieni - bo sama społeczność tego oczekuje i proponuje Nelsonowi.
Przy okazji najnowszego patchnote'a Nelson napisał, że niedługo pliki postaci (więc pewnie i map) nie będą zapisywane w rejestrze, tylko w Steam Cloud. Oprócz tego będzie też możliwość posiadania kilku postaci na raz.
 
  • Lubię to!
Reactions: Jakubosław

Jakubosław

Dobrze znany
Lipiec 27, 2014
73
40
43
Wielkopolska
steamcommunity.com
Klan
tak