[Poradnik] Jak rozpocząć rozgrywkę ?

Temat na forum 'poradniki 2.2.x' rozpoczęty przez Mateo365, Sierpień 15, 2014.

1. Mateo365

Mateo365 Nowy

Polubienia:
    6
    Cześć, w tym poradniku pokaże początkującym graczom jak najlepiej rozpocząć rozgrywkę w grze unturned.

Po stworzeniu świata postaraj się odnaleźć miasto. W grze jest ich 3. Jeśli pojawisz się z dala od jakiejkolwiek cywilizacji kliknij esc i suicide. Rób to tak długo aż nie pojawisz się w okolicach miasta. Kiedy znajdziesz już miasto, rozejrzyj się po nim ale unikaj zombie. Jeśli w danym mieście jest budynek z napisem "FIRE" lub "MECHNIC" wejdź tam i znajdź broń białą. Czyli siekierę albo łom. Kiedy znajdziesz
    broń którą można załatwić zobiaka możesz ruszać dalej ;) Podczas walki najlepiej nawalać zombie po głowach bo to zadaje im więcej obrażeń. Pamiętaj że czołgające się zombie też żyją. W mieście poszukaj jeszcze jedzenia i picia, ewentualnie bandaży i leków (są rzadkie). Bardzo ważny jest plecak który pozwoli ci przechowywać więcej przedmiotów, przeważnie ja znajduję go w każdym mieście. Jeśli znajdziesz mapę będzie bardzo dobrze ale niestety ma ona małą szansę na pojawienie się. (Gram już długo ale tylko raz znalazłem mapę). Kiedy przeszukasz miasto i wybijesz w pień zombiaki, warto dodać sobie skill point w menu przedmiotów (TAB) ulepsz sobie np bieganie, walkę wręcz. Przy odrobinie szczęścia znajdziesz broń i naboje.
    Kiedy wyczyścisz miasto pora znaleźć samochód. W każdym mieście powinien być jakikolwiek. Wsiadaj do każdego i sprawdź który ma najwięcej paliwa i najmniej się dymi. Dymiące się samochody są mocno uszkodzone i mogą wybuchnąć. Jeśli nie ma samochodu zatankowanego paliwem, postaraj się znaleźć karnister na paliwo. Jeśli taki masz sprawdź czy jest pełny (FULL) czy pusty (EMPTY). Jeśli jest pusty znajdź w mieście stację benzynową. W jej okolicy powinna być duża białą beczka (to coś na paliwo co jest na stacjach benzynowych) Kliknij karnistrem na nią a ta napełni się. Następnie z pełnym karnistrem kliknij na samochód. Jesteś gotowy do drogi. ( Powtórz tą czynnośc kilka razy aby mieć jak najwięcej paliwa. Pamiętaj że możesz "wyciągać paliwo z samochodów"

Teraz opiszę miejsca do których warto pojechać (Po prostu wyjedź z miasta i szukaj czegokolwiek :p)

1. Baza wojskowa - Jest otoczona murem ma 4 wieże strażnicze oraz jej wjazd jest zatamowany szlabanem. Znajdziesz w niej głównie broń, lekarstwa, bandaże. Nazwa bandażu w grze to bandage. Użyj go aby się uleczyć. Tabletki i leki które znajdziesz mogą zwiększać zdrowie lub zmniejszać promieniowanie (radius).

2. Namioty medyczne - Znajdują się blisko bazy wojskowej. Znajdziesz tam leki, bandaże oraz broń ale w mniejszych ilościach niż w bazie wojskowej.

3. Farmy - Jak dla mnie jedno z najbardziej opłacalnych miejsc w grze. Na mapie jest tylko 2 farmy i są w dodatku obok siebie. Czemu są opłacalne ? Jak ja tam idę zawsze jest mało zombiaków, jest samochód, beczka do tankowania, karnistry, oraz broń. Jest to świetne miejsce jeśli nie możesz znaleźć broni. Ja znalazłem tam magnum oraz shotguna i naboje do shotguna. (są czerwone)

4 Inne miasta - odkryj inne miasta aby zdobyć więcej rzeczy. Wystarczy, że będziesz jeździć drogą tak długo aż znajdziesz zabudowania. :) Każde miasto posiada coś innego np. Jedno z miast posiada port w którym możesz znaleźć dobre itemy które mogą być równie dobre co te w bazie wojskowej.

Z czasem dopiszę więcej miejsc i może dodam mapę. ( Tu trafiają miejsca które ja sam sprawdziłem lub odkryłem i dlatego jest ich tak mało :p)

Kilka wskazówek:

1. Nawalaj zombiaki po głowach, to zabiera więcej obrażeń (wiem że pisałem o tym wcześniej ale ktoś mógł to przegapić).
    2.Latarka rozświetli ci drogę. Używaj jej w nocy. Bateria (w obecnej wersji) się nie kończy. Latarkę możesz znaleźć dosłownie wszędzie.
    3.Najlepszą bronią białą (jak dla mnie) jest fire axe czyli siekiera. Możesz ją znaleźć w mieście w budynku z napisem fire ale nie tylko.
    4. Innymi broniami białymi które są w miarę skuteczne i łatwe do znalezienia to: łom, młot, katana, zwykła siekiera
    5 Niektóre zombie dropią ciekawe itemy. Np zombie "budowlaniec" dropi czasem młot. Zombie drwal siekierę lub piłę maszynową.
    6.Zombie w wojskowych mundurach są 2x wytrzymalsze niż zwykłe zombie i potrafią wytrzymać dwa uderzenia siekierą w głowę.
    7. Uważaj na czołgające się zombie zwłaszcza w gęstej trawie.
    8. Przejeżdżając zombie autem uszkadzasz auto. Dym może zasłonić ci widoczność a dalsze przejeżdżani zombie takim autem zakończy się wybuchem.
    9 Klikając prawym wykonujesz wolniejszy ruch bronią (białą oczywiście) ale zadajesz więcej obrażeń niż klikając lewym. Kliknięcie fire axe na głowę wojskowego zombiaka prawym guzikiem zabija go od razu, ale tracisz na to energię.
    10.Złamane kości nie pozwalają ci biegać i skakać, spokojnie po kilku minutach się "naprawią".
    11.Promieniowanie (zielony pasek) może cię zabić jeśli dojdzie do 100 %

To jeszcze nie koniec, później rozszerzę opisy i dodam nowe porady :) Mam taki pomysł aby cały czas rozwijać mój poradnik i nie pisać wszystkiego na raz. Jeśli znajdziecie błąd w opisach lub błąd ortograficzny to napiszcie :) Jeśli brakuje ci tu czegoś śmiało pisz w komentarzu pod spodem.

2. Rafkos

Rafkos Szef Wszystkich Szefów

Polubienia:
    24
    Krótko, zwięźle i na temat, dobra pigułka dla początkujących graczy, którym nie zawsze chce się dużo czytać.

3. ✯ Ĺυкαѕн ✯

✯ Ĺυкαѕн ✯ Nowy

Polubienia:
    6
    Krótko i na temat, czekam na dalszą część. oraz + dla ciebie

4. Mateo365

Mateo365 Nowy

Polubienia:
    6
    Dzięki za motywację, napisałem dalszą część która jest bardziej rozbudowana :) i wyjaśnia kilka mechanik gry. Np. walka, gdzie co znaleźć.

5. Vegant

Vegant Nowy

Polubienia:
    4
    Dzięki za taki poradnik dowiedziałem się jednej nawet ważnej rzeczy :)

6. Mateo365

Mateo365 Nowy

Polubienia:
    6
    Jakiej ? :) Chcę wiedzieć bo może dodam coś więcej do tego.

7. Vegant

Vegant Nowy

Polubienia:
    4
    Samochód się niszczy od przejeżdżania zombi :D Wcześniej myślałem, że od jeżdżenia. Tak sam z siebie :D

8. Mateo365

Mateo365 Nowy

Polubienia:
    6
    A ok :) Samo z siebie to się paliwo kończy :D

9. esVo

esVo Nowy

Polubienia:
    111
    Poradnik z lekkim poślizgiem pojawił się w spisie działu. Dobra robota :)

10. TheSzaraSowa

TheSzaraSowa Nowy

Polubienia:
    1
    A z tym promieniowaniem to MOŻE, ale nie musi mnie zabić? Czy napewno ;/

11. Mateo365

Mateo365 Nowy

Polubienia:
    6
    Jak dojdzie do 100 % to zabiera ci życie i wtedy możesz tylko zmniejszyć promieniowanie lekami.

Poleć forum

1. Ta strona używa plików cookie, aby pomóc spersonalizować treść, dopasować do Twoich potrzeb i pozostać zalogowanym, jeśli się zarejestrujesz.
    Kontynuując korzystanie z tej strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie.