[Poradnik] Jak nie dać się zabić na PvP

Rosiak

Stary wyjadacz
Grafik
Lipiec 18, 2014
147
132
68
Poznań
Poradnik ten piszę z myślą o osobach, które mają problemy z zaznajomieniem się z PvP i przetrwaniem na serwerach (głownie naszym). Postaram się odpowiedzieć na pytania, które często widzę na czacie, ale jeśli mace jakieś inne, to śmiało je zadajcie, a jeśli uważacie, że powinienem coś dodać lub zmienić, to poinformujcie mnie w odpowiedzi lub na PW.

Początek


Pierwsze, co przed sobą zobaczysz, to las. Nie rozglądaj się dookoła i nie wdawaj się w niepotrzebne bójki. Ludzie, których spotkasz w tym momencie prawdopodobnie tak samo jak Ty właśnie się zrespili i nic przy sobie nie mają. W interesie wszystkich będzie po prostu rozejść się nie tracąc HP na okładanie się pięściami. Jeśli nikt Cię nie zaatakuje, biegnij prosto przed siebie, aż nie znajdziesz jakiejś drogi i trzymaj się niej (jednak nie idź bezpośrednio po niej, o tym nieco później) aż nie dotrzesz do jakiejś lokacji.

Pierwszy loot

Na obecnym etapie najlepiej będzie, jeśli trafisz do któregoś z trzech miast. W innym wypadku możesz kliknąć przycisk "suicide" w menu i spróbować jeszcze raz lub mimo wszytko przeszukać obecną lokację. Przyjmijmy jednak, że jesteś w mieście. Najważniejszą kwestią będzie znalezienie dwóch podstawowych przedmiotów - broni białej do walki z zombie i plecaka, warto też zabrać ze sobą źródło światła, świeże jedzenie, oraz wodę. Uważnie przeszukuj wszystkie domy i rozglądaj się na ulicach za śladami walki. Być może uda Ci się znaleźć pozostałości po bitwie dużo bardziej rozwiniętych graczy, której zwycięzcy nie mogli wszystkiego unieść i zostawili trochę cennego sprzętu. Jeżeli masz już potrzebne przedmioty i czujesz się na siłach do dalszej przygody pora ruszyć w drogę.

Poruszanie się

Dopóki nie znajdziesz broni palnej, najlepiej jeśli będziesz poruszał się cicho i bez świadków. Zamiast biec sprintem przez środek drogi, skradaj się między drzewami. Jeśli niedaleko usłyszysz auto lub wystrzały, schowaj się za jakąś przeszkodą i padnij na ziemię. Jeśli Ci się poszczęści, warto założyć na siebie ubrania w ciemnozielonych barwach. Jeśli zastanie Cię noc możesz użyć psychodelicznych jagód, by lepiej widzieć w ciemności (odsyłam tutaj http://forum.unturned.pl/index.php?/topic/26-poradnik-zbieractwo-le%C5%9Bne/). Jeśli kiepsko znasz rozkład lokacji przyda się także mapa wyspy, którą można znaleźć w wojskowych lokacjach lub przy martwych graczach.

Ucieczka

Jeśli zostaniesz przez kogoś zaatakowany natychmiast uciekaj. Kiedy przeciwnik ma broń palną, biegnij slalomem utrudniając mu trafienie i postaraj się zniknąć z jego pola widzenia za jakimś wzgórzem lub zabudowaniami miejskimi. Kiedy zostaniesz zaatakowany w ręcz uciekaj na ukos. Możesz także próbować negocjacji na czacie głosowym, jednak nie krzycz i nie proś o litość - to jeszcze bardziej denerwuje ludzi. Jeśli zostaniesz trafiony i zaczniesz krwawić natychmiast użyj bandaża. W przypadku kiedy takowego przy sobie nie posiadasz zdejmij z siebie ubrania i w oknie craftingu przerób je na kawałki materiału a następnie na owe bandaże.

Miejsca, których warto unikać

Na całej mapie jest kilka szczególnie niebezpiecznych miejsc, gdzie dobrze uzbrojeni gracze lubią przesiadywać. Pierwszym z nich jest wieża radiowa na wzgórzu niedaleko farm. Jest to wspaniała pozycja snajperska, więc radzę mieć się na baczności w jej okolicy. Drugą taką lokacją jest baza wojskowa. W związku ze znajdującym się tam lootem klasy wojskowej i czterema wieżami strażniczymi jest to miejsce częstych starć pomiędzy graczami. Należy też uważać będąc w mieście za bazą wojskową, gdyż często robi się tam niebezpiecznie. Dodatkowo, trzeba też uważać widząc na horyzoncie wysokie, drewniane mury. W pobliżu takiego miejsca mogą też znajdować się kartki z ostrzeżeniami. Są to bazy zbudowane przez graczy. W takich miejscach można spodziewać się dużych grup uzbrojonych po zęby ludzi, no i oczywiście szybkiej śmierci.

Lepszy loot

Kiedy zdobędziesz już wszystkie podstawowe przedmioty i nabierzesz chęci, żeby zemścić się na graczach, którzy do te pory Cię zabijali pora wybrać się do bardziej niebezpiecznych ale i opłacalnych lokacji. Najbardziej popularną z nich jest wcześniej wspomniana baza wojskowa. Możesz znaleźć tam spore ilości broni palnej oraz bardziej wyszukane przedmioty jak kamizelki kuloodporne, czy noktowizory. Będąc tam zachowaj ostrożność, ale jednocześnie jak najszybciej przeszukaj wieże i baraki. Jeśli uda Ci się wynieść stamtąd jakieś dobre przedmioty i ujść z życiem, to prawdopodobnie jesteś już gotowy do samodzielnej wędrówki. Powodzenia :)
 

GołompWędrowny

Użytkownik
Lipiec 27, 2014
8
0
16
Ja bym jeszcze dodał,że najefektywniej jest grać z kimś, ale nie z kimś kogo dopiero poznałeś bo tacy często są zdrajcami i zabija cie od razu jak znajdziesz cos fajnego. Ja grałem dużo na servie od Expim.pl z 5 ziomkami i chyba byliśmy postrachem serva. Trzy timbery w grupie i kazdy z kuszą. Kontakt na TS bądz Skype i jestescie praktycznie niepokonani. Grajac tak zdobywa sie niesamowite zasoby i kazdy czlonek jest uzbrojony po zeby.
 

Dozer

Użytkownik
Sierpień 6, 2014
2
0
16
Witam wszystkich, mam dwa pytania:

1. Jaki jest głębszy sens gry na multi? Można założyć trwał obóz, czy jak będę offline to gracze go zniszczą i okradną? Czy po śmierci po prostu trace wszystko i zaczynam poszukiwania plecaka i broni od nowa?

2. Czy doświadczenie z single jest wystarczające? Czy na multi wszystkie przedmioty spawnują się tak samo i w tej samej ilości co na multi i mapa jest identyczna?
 

esVo

Stary wyjadacz
Lipiec 20, 2014
239
114
58
24
Klan
Jednoosobowa Organizacja Narodów Zjednoczonych
1. Jak każda gra na multiplayerze jej sensem jest współpraca i rozgrywka w raz z innymi użytkownikami. Można założyć obóz lecz inni gracze będą w stanie go zniszczyć.Po śmierci tracisz wszystko i jesteś zmuszony albo zbierać przedmioty od nowa albo wrócić w miejsce śmierci i liczyć, że coś jeszcze będzie tam na Ciebie czekać ;)

2.Doświadczenia z singla przydadzą Ci się na multiplayerze. Wszystkie respawny mechanika gry itp. zostają podobne. Servery multi są resetowane co jakiś czas aby te przedmioty mogły się znowu pojawić na mapie. Różnica między singlem a multi jest taka iż nie walczysz tylko z komputerowymi Zombiakami ale musisz uważać również na innych graczy którzy potrafią wyrządzić wiele krzywd :p.

Prosiłbym z ewentualną porcją następnych pytań udać się do działu Pytania i Problemy. Pozdrawiam ;)
 

Dozer

Użytkownik
Sierpień 6, 2014
2
0
16
Przy okazji poradnika, napiszę dla zainteresowanych recenzję PVP na w unturned na przykładzie serwa s1.unturned.pl.

Rodzisz się w lesie, biegniesz do zabudowań, nie ma tam nic, poza bijącymi się na pięsci graczami. Nie dajesz rady zabic zombie, a tym bardzije kilku (w miastach występuje ich 10+) bo walka na pięsci to katorga, trzeba zadać 10 ciosów, od tej samej ilości ciosów giniesz gdy gryzie Cie zombie. Nawet jak zabijesz jednego to jesteś czarnej dupie, bo straciłeś życie, a medykamentów nie ma. Po jakimś czasie jestes wywalany z serwera - to restart. Po ponownym zalogowaniu świat jest zresetowany, każdy biegnie nachapać się itemów, bo wszystkie się odnowiły. Masz przeciążenie, bo nie ma nigdzie plecaków, niesiesz berettę bez nabojów, naboje do winchestera, zgniłego pomidora i szmatę. Dalej nie dasz rady zabić zombie, biegniesz do kolejnych zabudowań, ale wszystko jest okradzione. Biegasz po lasach i w końcu dajesz zagryźć się zombie.
Koniec, tyle na temat całego multi w Unturned :D
Zastanawiasz się dlaczego nikt nie wymyślił aby itemy spawnowały się losowo i pojedyńczo, a nie wszystkie na raz? Wyłączasz grę i grasz w coś innego.

Dziękuję za uwagę.
Dozer.
 

jackkacperek

Użytkownik
Lipiec 24, 2014
89
13
23
Klan
Unturned Masters Polska [UMP]
Ale w tej grze właśnie o to chodzi,nie masz broni to unikasz zombie.Mówisz że po restarcie wszyscy idą napchać się itemów,więc rób to samo.A do tego że po lasach dajesz się zagryźć zombie,nigdy na multi nie zdarzyło mi się żeby zabiły mnie zombie (2 razy na singlu na Hardkorze).W tej grze o to chodzi żeby unikać innych graczy,biegać po miastach i szukanie byle czego.Chyba nie myślisz że wejdziesz to miasta i już będzie na ciebie czekała siekierka i do tego karabin? Jak masz mało rzeczy to szukaj,szukaj i jeszcze raz szukaj...Ewentualnie jak będziesz miał dogodną sytuacje możesz zabić innego gracza i zabrać jego loot.

To tyle.
 

Simon

Użytkownik
Sierpień 14, 2014
15
5
18
23
Bydgoszcz
Klan
Legio XV
Poradnik ujdzie, jest w nim zawarte zbyt dużo logicznych rzeczy... No i nie wiem czy zachęcanie do zemsty na graczach jest zbytnio dobre :D