Poradnik dla zielonych.

Status
Zamknięty.

Darkouloos

Dobrze znany
Czerwiec 3, 2016
84
26
33
Polska
Klan
Brak
Witam, jest to poradnik dla początkujących, tutaj nauczysz się parę podstawowych rzeczy do unturned.


Otóż sprawa wygląda tak, respisz się w mieście (lub obok miasta) jeśli nie znasz sztuki nawalania w zombie w łapy (niczym Bruce Lee) to najlepiej na początek znaleźć broń białą, więc w tym celu należy udać się do dowolnego domu lecz należy uważać na zombie, najlepiej kucaj lub ewentualnie czołgaj się nawet jeśli będziesz na przeciwko ich to nie będą cie widzieć jeśli odpowiednio cicho się poruszasz, warto też zwrócić uwagę na to że jeśli wydasz głośny dźwięk (Sprint, walnięcie ręką) to zombie cie usłyszą.

Gdy znalazłeś broń to już nie jesteś bezbronny możesz już walczyć z zombie. Najlepiej walić w głowę zombie gdyż tak otrzymują największe obrażenia. Kolejną rzeczą jest to by walczyć z zombie pojedyńczo gdyż jeśli walczysz z dwoma-czteroma na raz to mogą cię uderzyć gdy zamierzasz wyprowadzić cios w zombie. A teraz jak odpowiednio walczyć by nie otrzymać obrażeń, najlepiej żebyś zbliżył się do zombie i wyprowadził cios w niego a potem szybko odbiegł i powtarzaj to aż zombie nie umrze.

Jeśli zabiłeś parę zombie to powinieneś mieć już zebrane parę expa, i pewnie widzisz że pełno ich dosyć ale podam ci te najpotrzebniejsze:

-Execire,Cardio: Pozwala ci na szybszy sprint oraz szybszą regenerację energi warto w to ulepszyć jeśli nie masz auta.
-Overpunch: Zwiększa obrażenia zadawane bronią białą, na wyższych poziomach możesz samą ręką ogłuszać zombie ręką (jak i każdą bronią)


Kolejną rzeczą są jakości przedmiotów, jak pewnie zauważyłeś niektóre przedmioty mają jakości ale ja ci wyjaśnię co to robi. Na broni im większa jakość tym większe obrażenia zadajesz, i warto wspomnieć że na wyższych jakościach broń potrafi ogłuszyć zombie na krótką chwilę. Na jedzeniu daje ci to że jeśli jedzenie jest poniżej 40-30% to możesz się lekko zatruć, dlatego też warto brać jedzenie i picie przynajmniej z 50%. A jeśli widzisz że ubranie ma mało % to się tym nie przejmuj bo procenty na ubraniach nic nie dają.

A teraz trochę o ubraniach, na start zaczynasz małą ilością miejsc, ubrania dodają ci dodatkowe miejsca (Tak samo jak plecaki) i czasami warto patrzeć ile kratek dodaje ci dane ubranie by wiedzieć które wziąść.

Następną rzeczą są typy zombie, na łatwym poziomie występują normalne zombie ale na normalnej już może ich występywać więcej a teraz podam ci wszystkie typy:

-Flanker: Niewidzialny zombie, trudno jest go dostrzeć jest on fioletowo przeźroczysty, zazwyczaj będzie cie zachodzić od boku.
-Fire: Jest to płonący zombie, po śmierci eksploduje zadając obrażenia (a czasami krwawienie). Jeśli inne zombie są w pobliżu wybuchu tego zombiaka to jego umiejętność przeniesie się na nich. Warto wiedzieć że jeśli posiadamy strój strażaka to jesteśmy odporni na wybuch.
Sprinter: Jest to zombie który potrafi sprintować, łatwo jest go rozpoznać gdyż stoi na 4 łapach, ma bardzo mało zdrowia (schodzi na 2 uderzenia z broni białej), jeśli takiego spotkasz to warto od niego uciec a potem jak się zbliży to uderzyć go silnym uderzeniem (PPM). Nie może wystąpić jako Flanker, acid lub fire.
Czołgający się: Jak nazwa wskazuje, potrafi on czołgać się, ma on więcej zdrowia lecz porusza się wolno, na trudniejszych poziomach potrafi zadać krwawienie. Nie może wystąpić jako Flanker, acid lub fire.
Toxic: Występuje on tylko w skażonych strefach (Deadzone), nie różni się niczym od normalnych zombie lecz po śmierci eksploduje jadem który zadaje obrażenia i dodaje trochę do toksyczności, najlepiej to walczyć z nim za pomocą pistoletu lub łuku/kuszy.
-Acid: Jest to zombie który potrafi pluć jadem i jeśli w niego wejdziemy to wtedy otrzymujemy obrażenia co sekundę.
-Mega Zombie: Jest to specjalny typ zombie, respi on się rzadko i tylko w określonych lokacjach (zazwyczaj militarnych), ma on więcej HP, ma większe obrażenia oraz szybciej się porusza, i co jakiś czas może rzucić ogromnym kamieniem. Po śmierci otrzymujemy z niego dużo expa oraz militarne przedmioty (Zazwyczaj amunicję lub rzadziej bronie)

Inne typy Mega Zombie: Oprócz wyżej wspomnianego Mega Zombie możemy spotkać jego pomniejsze typy, mają one specjalne umiejętności i posiadają trochę mniejsze statystyki od niego.

-Wind: Co jakiś czas podskakuje w powietrze po czym ląduje na ziemi zadając obrażenia.
-Fire: Co jakiś czas stoi w miejscu i zieje ogniem, zadaje on małe obrażenia ale obrażenia zadaje szybko dlatego warto odbiegnąć od niego lub warto żeby jeden gracz go sprowokował i gdy będzie na niego wyć ogniem, to żeby drugi gracz go bił od tyłu. I również jak przy Fire zombie, gdy mamy na sobie strój strażaka to jesteśmy odporni na ogień.
-Electric: Co jakiś czas wysyła energię elektryczną która zadaje obrażenia (i czasami krwawienie)

A teraz trochę o graczach, gdy grasz na multiplayer to warto uważać na innych graczy, nie wolno nikomu ufać gdyż może cie oszukać i zabić a teraz napiszę co robić w przypadku zauważenia gracza:

-Schować się i starać się uciec
-Uciec od niego

Lub jeśli jesteś dobrze wyposażony i odważny to możesz się rzucić na niego, lecz warto wiedzieć że jeśli widzisz golaska (gracza który dopiero co się zrespił) to nie warto marnować na niego amunicji, gdyż parę uderzeń bronią białą wystarczą by go zabić.

I należy też uważać na to w które miejsca się zapuszczasz, najlepiej to żebyś uważał w miejscach militarnych gdyż tam często chodzą gracze po zęby uzbrojeni, a jeśli jesteś odważny to możesz przeszukać takie miejsca ale należy się skradać gdyż pobliskie zombie gdy cię zauważą to mogą zdradzić twoją pozycję.

I też nie warto chodzić w skażone strefy, jednak są tam dobre przedmioty i możesz tam pójść ale tylko wtedy jeśli masz maskę Bio Hazard lub Maskę gazową, bo jeśli idziesz bez tych rzeczy to będziesz szybko się zatruwać a potem umrzesz, i jeśli zamierzasz pójść tam na dłużej to lepiej zaopatrzyć się w filtry i też warto pamiętać że tlen się kończy więc kontroluj ilość tlenu gdy idziesz w takie tereny a teraz podam ci lokację skażonych stref:

-PEI: W sianie przy znaku Scorpiona 7 przy Tingish Farm
-Washington: Wokół rozbitego statku zombie przy polu golfowym
-Yukon: Przy stoku narciarskim wokół rozbitego helikoptera.
-Rosja: Cała górna strefa (Ciemno zielony teren na mapie)


Jeśli są jakieś błędy w tekście to napiszcie w komentarzach a ja je poprawie.
 

tefendy

Użytkownik
Listopad 17, 2016
2
0
16
Bardzo pomocny poradnik, myślę że przyda się wielu nowym graczom... ale.... ale tych poradników już przesyt totalny jest (upierdliwość lvl hard), chociaż to nie zmienia faktu że poradnik bomba.

Leci "+"
 
Status
Zamknięty.