[PORADNIK]Bazy i ich ochrona

Temat na forum 'Poradniki' rozpoczęty przez Ghost_pl, Luty 4, 2017.

1. Ghost_pl

Ghost_pl Nowy

Polubienia:
    40
    WSTĘP

Czołem!
    Razem z administracją stwierdziliśmy ,że miło by było przerobić poradnik z wersji 2.0 Jaszczura ,i ja się tego podejmę.
    Wszelkie własne dodatkowe pomysły ,oraz sprawdzone sposoby prosze o dodanie w komentarza ,a napewno je dodam :)
    .

PODSTAWY

Głównymi czynnikami ,na które musimy zwrócić uwagę podczas tworzenia bazy są
    Materiał z jakiego ma być wykonana .
    Miejsce,
    Najlepiej aby dookoła bazy było jak najmniej osłon gdzie napastnik mógł by się skryć.
    Osobiście uważam ,że najlepiej jest budować z metalu ,ponieważ jest taka baza żywotna oraz bezpieczna.
    Nie zapominajmy o oświetleniu ,np. Standardowe pochodnie ,lub bardziej zaawansowane ,bo potrzebujące zasilania Lampy (Worklight, lamp)

OBRONA BAZY

Najważniejsze jest aby w naszej bazie były wyłącznie Metal Door i Metal Shutter!!
    Take zabezpieczenje gwarantuje ,że tylko i wyłącznie członkowie naszej grupy mogą otworzyć drzwi i okna.
    Za oknami,lub w nich polecam postawienie worków z piaskiem ,za którymi możemy się kryć.
    Okiennice są ważne ,ponieważ to dzięki nim przeciwnik nie wrzuci nam do bazy granatu.
    Dodatkową ochroną może sie okazać kolejny doorway z zamknietymi drzwiami na tym samym fundamencie co pierwsze drzwi ,oraz okiennice po bokach aby można było ostrzelać przeciwnika.

STRATEGICZNIE WAŻNE MIEJSCA!

Wyróżniamy 3 najważniejsze miejsca w bazie!

1.
    Pierwszym jest sypialnia ,bądź pokój w którym będą nasze łóżka/śpiwory .
    Jest ważną kwestią abyśmy mieli zabezpieczone i w bazie takie miejsce . Załóżmy scenariusz ,że przeciwnik wdarł się do bazy ,i musimy się bronić ,dzięki pokojowi ,musi pokonać jeszcze jedną ścianę zanim sie do nas dostanie.
    Najlepiej też wprowadzić tu podwójne drzwi,i metalowe ściany.
    Kolejna rzecz to stawiać różnorodnie i w odstępach łóżka ,jeśli bedzie inaczej ,jeden granat i po łóżkach wszystkich członków grupy.

2.
    Drugim miejscem jest zbrojownia ,schowek ,jak zwał tak zwał.
    Te pomieszczenie zabezpieczamy tak samo jak sypialnie.
    Najlepiej aby miało z nią połączenie ,gdyż po śmierci możemy złapać jakiś karabin .
    Jeśli baza jest już bardziej zaawansowana ,możemy stworzyć kilka wieżyczek obronnych.

3.
    Claim Flag,flaga ,dzięki której nikt nie może budować w obrębie naszej bazy.

Przed wejściem do bazy, mostu lub tam gdzie najbliżej jest się dostać z lądu do bazy, trzeba porozstawiać pułapki.
    Osobiście preferuję Wooden Spike Trap,
    Osoba która przez nią przejdzie otrzyma obrażenia i efekt krwawienia. Najlepiej umieszczać je w wysokiej trawie i jagodowych krzakach. W nocy są prawie niewidoczne. Jeśli mamy ich trochę porozstawiane w danym miejscu ułatwia to bardzo polowania na zwierzęta wystarczy zwierzę tak przestraszyć aby pobiegło w stronę pułapek.
    Jeśli do bazy prowadzi most ,kładka ,murek ,czy coś z tych rzeczy najlepiej go wężyć aby tylko jedna osoba mogła się poruszać przez nią na raz ,jest ona wtedy łatwym celem nawet dla niedoświadczonego strzelca wyborowego.
    Oprócz kolców używajmy na kładce ,bądź w losowych miejscach barbed wire , Bear trap ,pod murami wieżyczki itp.
    Możemy też utworzyć kilka stanowisk strzeleckich wokół bazy dla naszych patroli.

Złotą zasadą mojego poprzednika Jaszczura było aby nie odkładać na ziemię przedmiotów i broni podczas budowy bazy /zewnętrznych pułapek albo zabezpieczeń.
    Uważajmy również na golasów,którzy mimo wszystko są groźni ,np atakują nożami.
    Nie lećmy z bazy jak głupi tylko po to ,żeby zabić bambika.
    Sam wykorzystywałem taktyke ,jeden golas jako wabik na uzbrojonego gracza ,a inny " nasz " posyła temu uzbrojonemy kulke.

TYPY BAZ NA NASZYCH SERWERACH:

Baza na lądzie
    Podstawowa baza budowana przez graczy.Najlepiej stworzyć tak zwaną bazę warstwową ,tzn. Budujemy bazę ,wokół niej kolejną otoczkę i kolejną ,pełno drzwi i ścian w środku.
    Dobrym pomysłem jest także wysoka wieża obserwacyjna ,do wypatrywania przeciwników ,którzy są jeszcze daleko.
    Dobrym sposobem jest także zbudowanie wielu okien ,i strzelanie po kilka strzałów z jednego( seria z jednego ,przenosimy się i tak cały czas ) aby przeciwnik nie oczekiwał nas w jednym.
    W bazie najlepiej stworzyć oświetlenie ,generator ,oraz farmę,aby być niezależnym w razie dłuższej wymiany ognia .
    Najlepiej w kątach bazy oraz za drzwiami pobudować wieżyczki strażnicze. Na ostatnim
    Piętrze warto przede wszystkim zabezpieczyć schody ,w razie ataku z powietrza.
    Taka baza jest łatwa do zobaczenia,ale także dobrze zabezpieczona jest fortecą nie do zdobycia.

Baza podwodna

Baza bardzo praktyczne ,ponieważ mało widoczna ,i rzadko szukana ,mamy wielkie oceny,więc komu bedzie sie chciało wszędzie szukać :D
    Najważniejszy jest tutaj filtr oraz generator , nie może się w nim skończyć paliwo.
    Tutaj też najepiej budować z metalu ,oraz warstwowo ,lecz w wodzie także w zwyż ,bo można sie dostać do bazy od dołu jak i od góry w wodzie i wtedy mamy problem.
    Niska widoczność tej bazy jest jej wielkim plusem ,lecz jest kłopot z jej obroną ,trzeba wypłynąć aby walczyć.

Baza na wyspie

Polega na obudowaniu wyspy dookoła fundamentami. Opinie co do tego sposobu są podzielone. Według mnie mało kreatywni ludzie budują takie bazy i idą po najmniejszej linii oporu.
    Na naszych serwerach jest to zakazane.

Baza na wodzie z mostem

Jest to często wykorzystywana technika. Należy pamiętać, aby robić jak najdłuższy most tak abyśmy mieli jak najwięcej czasu na strzelanie do napastnika. Najlepiej zniszczyć pierwszy fundament od lądu aby nie można było wjechać samochodem na most, dzięki temu jedynie pieszo można dostać się na most poprzez skok z lądu. W środkowej części warto także zrobić jakąś konstukcję ,np drzwi garażowe ,aby można było za nimi sie skryć/czasowo spowolnić przeciwnika. Na mościa warto narozstawiać pułapki ,aby przeciwnik miał problem z przejściem.
    Łatwo także się bronić przed łodźmi z okien .

Bardzo ważne są również claim flagi ,których należy pilnować jak oka w głowie. Stawiać je w bezpieczny w miejscach.
    Uniwersalnym sposobem są patrole ,które będą na szpicy chodzić wokół bazy ,po niej ,i szukać różnym niezgodności,np. Obok jest dziwny budynek...
    Snajperzy na drzewach obok / w krzakach .
    Podczas rajdu na nasze pozycje przeciwnik skupi się na nas ,przez co oleje ochronę tyłów.
    Uwaga na granaty dymne,jeśli nie szkoda Ci pocisków warto ,,przeskanować" dym.
    Pamiętajmy przede wszystim o helikopterach ,które są łatwym sposobem na desant nieprzyjaciela na nasze pozycje.
    Warto także zainwestować w broń p.panc.
    Opisałem podstawowe elementy obronności bazy.

Mój przyjaciel Jaszczur zrobił tak wspaniałą robotę ,że trzeba było ją tylko troche zaktualizować.

Pittbulit lubi to.
  2. mieczkowski

mieczkowski Nowy

Polubienia:
    1
    ekstra poradnik dziękuję dopiero co gram :D

3. Pittbulit

Pittbulit Moderator Serwera

Polubienia:
    11
    Ghost_pl No gratuluje poradnik bardzo dobry dla nowych jak i starych graczy nie każdy wie wszystko więc nawet i mi się przydał. Często jestem pytany co i jak z bazami więc można teraz odsyłać ludzi na forum gdzie wszystko jest ładnie opisane :p

Poleć forum

1. Ta strona używa plików cookie, aby pomóc spersonalizować treść, dopasować do Twoich potrzeb i pozostać zalogowanym, jeśli się zarejestrujesz.
    Kontynuując korzystanie z tej strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie.