1. Nowe lockery

Na wszystkich serwerach survival i roleplay dostępne są nowe większe lockery.
    Serwery Survival - możliwość craftingu
    Serwer RolePlay - Do kupienia u NPC tam gdzie zwykły locker
  2. Gość,
    Wipe serwerów survival odbył się 29-06-2018
    Zapraszamy do gry!

Więcej informacji

[Poradnik] Bazy i ich obrona

Temat na forum 'poradniki 2.2.x' rozpoczęty przez Jaszczur, Sierpień 13, 2014.

Tags:
  1. Jaszczur

Jaszczur Dobrze znany

Polubienia:
    54
    Słowa wstępu
    Część pomysłów nie zastosowałem w grze, lecz stwierdziłem, że podzielę się nimi bo i tak szybko jeden od drugiego podpatruje pomysły na bazę. ​
    Podstawy
    Głównym wyborem podczas pomysłu na bazę jest materiał z jakiego ma być wykonana i miejsce. Najlepiej aby dookoła bazy było jak najmniej osłon gdzie napastnik mógł by się skryć. Według mnie najlepiej budować z kamienia, pomimo że wymaga to lvl craftingu i dużej ilości kamienia.​
    W każdej bazy musi być Greenhouse Foundation lub Greenhouse Platform. Działają tak samo jak platformy czy fundamenty, lecz z tą zaletą, że możemy na nich sadzić rośliny. Warzywa rosną dwa razy szybciej, a my mamy pewność, że ktoś na naszych plonów nie ukradnie.​
    Ważne też jest oświetlenie dlatego możemy stosować Worklight, lecz aby zaoszczędzić miejsce dobrym zamiennikiem jest Brazier (Torch).​
    Receptury:
    1 Wooden Foundation + 4 Fertilizer = 1 Greenhouse Foundation ║Level 0║
    1 Wooden Platform + 4 Fertilizer 1 = Greenhouse Platform ║Level 0║
    2 Stick + 2 Bolts = 1 Brazier (Torch) ║Level 0║

Obrona
    Najważniejsze jest aby w naszej bazie były wyłącznie Metal Door i Metal Shutter. Mogą je otwierać tylko właściciel i grupa. Ważne jest to by przeciwnik nie mógł do środka naszej bazy wrzucić granata. W oknach dobrze mieć Worki z Piaskiem, zapewni nam to bardziej bezpieczne strzelanie przez okno. Aby spowolnić przeciwników warto za frontowymi drzwiami do naszej bazy zrobić na tym samym fundamencie kolejne drzwi, a po bokach (na tym samym fundamencie) postawić okna z okiennicami. Dzięki temu kiedy przeciwnicy zniszczą pierwsze drzwi możemy zrobić im niespodziankę z boku.​
    W każdej bazie musi być magazyn, takie pomieszczenie należy zabezpieczyć w drzwi i najlepiej, aby nie miało okien. Dużą trudnością jest to aby pojemnikami były Chest'y, lecz są najlepszym wyjściem, ponieważ one są zabezpieczone tak jak Metalowe Drzwi i mają więcej slotów na przedmioty niż Crate. Jednak Crate możemy zabezpieczyć dzięki Metal Locker. Niestety i tak aby nasze przedmioty były zabezpieczone potrzebny jest drugi lvl craftingu. Miejsce gdzie jest Cot lub Sleeping Bag najlepiej aby miało Metalowe Drzwi.​
    Przed wejściem do bazy, mostu lub tam gdzie najbliżej jest się dostać z lądu do bazy, trzeba porozstawiać pułapki. Ja używam Wooden Spike Trap, osoba która przez to przejdzie otrzyma obrażenia i efekt krwawienia. Najlepiej umieszczać je w wysokiej trawie i jagodowych krzakach. W nocy są prawie niewidoczne. Jeśli mamy ich trochę porozstawiane w danym miejscu ułatwia to bardzo polowania na zwierzęta wystarczy zwierzę tak przestraszyć aby pobiegło w stronę pułapek. Warto na moście położyć pułapki tak aby zostało bezpiecznej powierzchni do przejście tylko dla jednej osoby i aby osoba musiały iść w slalomie/labiryncie. Można zamian za Wooden Spike Trap używać Barbed Wire, lecz są dłuższe, niższe, zabijają od razu i przez ich kolor lepiej je widać przez co łatwiej je zauważyć.​
    Dla mnie złotą zasadą jest aby podczas budowania bazy lub kiedy nie mamy jeszcze drzwi jest nie zostawianie na ziemi broni białej ani naładowanej broni palnej. Często się zdarzą, że osoby bez przedmiotów (golasy) próbują szczęścia i wbiegną do bazy i próbują ukraść jakieś itemy leżące na ziemi lub podnoszą broń i zaczynają nas atakować. W szczególności należy uważać na tak zwane wabiki, są to osoby przeważnie bez przedmiotów które będą chciały odwrócić naszą uwagę, wyciągnąć z bazy. Można je rozpoznać, że mimo ostrzegania i widoku broni palnej nie chcą odpuścić i kręcą się lub próbują wymusić abyśmy pobiegli za nimi, kiedy my mamy broń białą. Takie osoby należy od razu zastrzelić lub jeśli mamy mało amunicji zabić za pomocą broni białej, lecz nie wychodzić za daleko od murów bazy. Ponieważ przeważnie te osoby bez przedmiotów mają kolegów ukrytych z bronią palną i chcą zaatakować bazę, a jak wyjdziemy z bazy do wysoko prawdopodobne, że dostaniemy z snajperki.​
    Receptury:
    1 Wooden Door + 3 Scrap Metal = 1 Metal Door ║Level 2║
    1 Wooden Shutter + 3 Scrap Metal = 1 Metal Shutter ║Level 2║
    1 Crate + 3 Wooden Cross = 1 Chest ║Level 2║
    2 Wooden Frame + 3 Wooden Cross = 1 Crate ║Level 1║
    1 Crate + 3 Scrap Metal = 1 Metal Locker ║Level 2║
    8 Cloth + 5 Scrap Metal = 1 Cot ║Level 0║
    7 Cloth + 2 Duct Tape = 1 Sleeping Bag ║Level 0║
    4 Wooden Spike = 1 Wooden Spike Trap ║Level 0║
    2 Wire = Barbed Wire ║Level 0║

Baza na lądzie
    Najgorsza możliwość budowania bazy nawet na PvE. W szczególności odradzam budowanie takiej aby bo nawet kilka warstw pułapek nie zatrzyma przeciwnika do wejścia.​
    Lewitująca baza na lądzie (Niesprawdzone/Teoria)
    Na początku budujemy wieże (najlepiej na jakimś wzniesieniu), ale bez Wooden/Stone Wall (budujemy ściany tylko z jednej strony), podłoga jako Wooden Hole i oczywiście budujemy Wooden Ladder. Wysokość wieży minimum 4 piętra. Kiedy osiągniemy zadowalającą nas wysokość od najwyżej położonego Wooden Hole kładziemy platformę tak aby była połączone z hole i na tej platformie będą drzwi do naszej bazy. Teraz musimy położyć nowe drabiny od dołu go góry ale te już przy ścianie (chodzi o ścianę która jest pod złączonym bokiem hole z platformą), najlepiej tak aby większość drabiny była wtopiona w ścianę. Na każdym piętrze niszczymy hole (także te hole które jest połączone z platformą),drabiny (te stare), zostawiamy Wooden/Stone Pillar które były potrzebne do wybudowania ścian, reszta kolumn która była potrzebna do budowania Hole niszczymy. Następnie na platformie budujemy Metalowe Drzwi i Wooden/Stone Doorway tam gdzie było łączenie z Hole. Drzwi budujemy możliwie jak najbliżej krawędzi. Wejście do bazy gotowe. Nikt nie zniszczy nam drzwi ponieważ na drabinie nie można używać przedmiotów.​
    Receptury:
    2 Wooden Frame + 1 Wooden Pillar = 1 Wooden Wall ║Level 0║
    2 Stone Frame + 1 Stone Pillar = 1 Stone Wall ║Level 1║
    1 Wooden Platform + 1 Wooden Frame = 1 Wooden Hole ║Level 0║
    9 Stick + 1 Duct Tape = 1 Wooden Ladder ║Level 0║
    2 Wooden Support + 1 Board = 1 Wooden Pillar ║Level 0║
    2 Stone Support + 1 Board = 1 Stone Pillar ║Level 1║
    1 Wooden Wall + 1 Wooden Support = 1 Wooden Doorway ║Level 0║
    1 Stone Wall + 1 Stone Support = 1 Stone Doorway ║Level 1║
    Baza na wyspie
    Polega na obudowaniu wyspy dookoła fundamentami. Opinie co do tego sposobu są podzielone. Według mnie mało kreatywni ludzie budują takie bazy i idą po najmniejszej linii oporu.​
    Baza na wodzie z mostem
    Jest to często wykorzystywana technika. Należy pamiętać, aby robić jak najdłuższy most tak abyśmy mieli jak najwięcej czasu na strzelanie do napastnika. Najlepiej zniszczyć pierwszy fundament od lądu aby nie można było wjechać samochodem na most, dzięki temu jedynie pieszo można dostać się na most poprzez skok z lądu. Jeśli nie mamy broni palnej aby zabić osobę wchodzącą na most, a nie chcemy ryzykować dobrym sposobem jest zniszczenie fundamentu (część mostu) przed drzwiami frontowymi. Podczas ataku na naszą bazę kiedy nawet mamy broń palną warto tak się zabezpieczyć, a jeśli nie chcemy narażać się na ogień warto przynajmniej zniszczyć fundament na którym są postawione drzwi frontalne.​
    Baza na wodzie bez mostu
    Buduje się tak samo jak bazę z mostem lecz po budowie niszczy się most a fundament na którym będą drzwi zastępuje się Dock Foundation. Drzwi (muszą być metalowe) trzeba umieścić jak najbliżej krawędzie. Dock Foundation pozwala graczowi wejście na fundament z wody, przy czym jest wykorzystywana mechanika drabiny. Przez co osoba nie mająca uprawień do otwarcia drzwi nie wejdzie do bazy bo nie będzie miała gdzie stanąć aby wyciągnąć broń by zniszczyć drzwi. Im dalej lądu jest baza tym trudniejsze zadanie ma napastnik aby dostać się do bazy (budowanie mostu), z drugiej strony dłużej będziemy płynąć do lądu. Tę technikę budowania bazy testowałem.​
    Receptury:
    1 Wooden Foundation + 2 Wooden Ladder 1 = Dock Foundation ║Level 0║

Wszystkie prawa do poradnika zastrzeżone. Zabronione kopiowanie poradnika bez zgody autora.

2. jackkacperek

jackkacperek Nowy

Polubienia:
    12
    Bardzo mi się podoba ten poradnik.Chyba się troszkę przy nim napracowałeś.Wszystkie porady według mnie są wyśmienite,niczego tu nie brakuje.Nawet sterylnie to wszystko opisałeś.Ja osobiście jestem słaby w budowaniu bazy,więc bardzo mi to pomoże.Dobra robota !

ROMANICK lubi to.
  3. esVo

esVo Nowy

Polubienia:
    111
    Ciekawy materiał :) Dobrze, że skończyliśmy już w poradnikach z zabijaniem zombie :D Podklejam do spisu.

4. Jaszczur

Jaszczur Dobrze znany

Polubienia:
    54
    A chciałem wspomnieć jak zabezpieczyć bazę przed zombi aby nie było problemu. Lecz uznałem, że każda osoba inteligentniejsza od zombie wpadnie na pomysł aby użyć Barbed Wire.

5. ✯ Ĺυкαѕн ✯

✯ Ĺυкαѕн ✯ Nowy

Polubienia:
    6
    Przydatny poradnik, fajnie się czyta. masz +

6. Simon

Simon Nowy

Polubienia:
    5
    Świetny poradnik! Kilka rzeczy nie wiedziałem <like>

7. LagaCh

LagaCh Nowy

Polubienia:
    24
    tak jak kolega #up wiele rzeczy nie wiedziałem :p
    Szczególnie spodobała mi się "baza na wodzie bez mostu" bardzo dobry poradnik , masz ode mnie + !

Poleć forum

1. Ta strona używa plików cookie, aby pomóc spersonalizować treść, dopasować do Twoich potrzeb i pozostać zalogowanym, jeśli się zarejestrujesz.
    Kontynuując korzystanie z tej strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie.