Pomysły na działalności i fajną zabawę

Ersecond

Stary wyjadacz
Lipiec 11, 2017
325
104
78
Witam wszystkich bardzo serdecznie! :)

Ostatnimi czasy wielu z was mówiło, że trzeba zrobić drugi serwer, albo że nie ma co grać, bo jedyna interakcja na RP to: "Napad! Napad! Gleba Gleba!", albo zero interakcji.
Zauważyłem jednak, że wielu z was bardzo chciałoby grać na normalnym RP, gdzie każdy odgrywa fajne akcje, gdzie gracze w większości tworzą to co otacza graczy.
Cóż, pomysł jest świetny, ale niestety nikt nie wie, jak się za to dobrze zabrać i to dobrze zrobić. :confused:

Dlatego w tym "poradniku" chciałbym was poniekąd przekonać do tego, że na tym serwerze RP da się dobrze grać, a co lepsza, robić super akcje, działalności i fajnie się przy tym bawić i zarabiać. ;)

Jednakże teraz zapewne wielu z was myśli sobie: "No, ale po co mamy robić własne działalności, skoro i tak żaden z graczy z nich nie będzie korzystał, a nawet jeśli, to zarobki będą marne...".
No cóż i powiem wam, że... macie rację! Tak, te działalności nie będą przynosiły zysków, ani fajnej zabawy, jednakże jest jedno "Ale". Te działalności nie będą dawały zysków, ani zabawy, dopóki to ludzie nie pozwolą im istnieć... :eek:

Spójrzmy prawdzie w oczy, każdy chce fajnie spędzać czas na serwerze, fajnie zarabiać i się przy tym nie nudzić. Większość ludzi prosi Dzonego, żeby dodał, jakieś nowe prace, bo nie ma co robić i jest nudno. W takim razie, pomyślcie... skoro większość z was tak narzeka, to dlaczego nikt nie stworzy własnej nowej pracy? Pracy, której usługi będzie mógł oferować ludziom, a przy okazji fajnie przy tym zarabiać i się bawić?

I teraz znowu pomyślcie... jeśli KAŻDY Z WAS miałby takie myślenie, jeśli każdy z was postanowiłby zrobić taką działalność, czy coś w tym stylu, coś co sprawiałoby każdemu fajną zabawę, a dodatkowo każdy nastawiłby się na to, żeby korzystać bardziej z usług graczy, a nie NPC, to powiedzcie, czy nie byłoby by wtedy, tak jak większość chce?
Prawda jest taka, że my sami możemy stworzyć sobie fajny serwer, na których interakcja będzie odbywała się w większości z graczami.

No bo w końcu słowo "RolePlay" zawarte w nazwie tego serwera oznacza "Odgrywanie Ról" i tak "Ról" jest w liczbie mnogiej, a więc nie ma to być tylko sadzenie koki, czy marne do tego napadanie. Skoro tak wielu z was mówi, że tamte działania stały się nudne, to czemu żaden z was nic dotąd nie wymyślił?
Powiedzcie, ilu z was prowadziło przynajmniej jedną działalność gospodarczą, ale tak porządnie, że się do niej przyłożyło? Zapewne nie wielu, bo otworzyć sklep, który otwiera się raz na ruski rok to może każdy...

Cóż, mam nadzieję, że ten wstęp dał wam trochę do myślenia i skłonił do zastanowienia, a teraz, bo zapewne powiecie: "No dobra, ale jakie mamy prowadzić te działalności, żeby była zabawa i się opłacało?", chcę wam zaproponować kilkanaście propozycji, które byłyby możliwe do realizowania. Dodatkowo jeśli administracja i policja zgodziłyby się więcej pomagać graczom przy tych działalnościach, to otwiera się przed nami całkiem szeroka pula możliwości. I pomimo, że na początku mogą się one wydawać mało opłacalne i nudne, to z czasem, jeśli gracze będę chcieli korzystać z takich usług oferowanych przez działalności, to stają się one bardzo opłacalne. W końcu nie każdy musi być milionerem, a prowadzić działalność i dorabiać sobie w sposób nielegalny też nikt wam przecież nie zabroni.

A teraz przestawię wam te możliwości i każdą z nich pokrótce opiszę, żeby nie było, że nikt nic nie umie wymyślić.

Zapraszam do lektury! ;)
 • A więc do rzeczy:
 • Piekarnia - działalność oferowałaby graczom chleby, babeczki i tym podobne wyroby zbożowe po przystępnych cenach w dużych ilościach (i tutaj dopowiem, bo zapewne wielu z was sądzi, że aby dobrze zarobić, to trzeba dać wyższe ceny, a jest to kompletna bzdura, bo im da się niższe ceny, tym więcej ludzi będzie chciało coś od nas kupić, a skoro więcej ludzi będzie chciało kupić, to ostatecznie i tak się więcej zarobi, bo klienci będą przychodzili ciągle, a nie sporadycznie. Nie wierzycie? Sprawdźcie sami, bo ja na swoim sklepie się już o tym przekonałem.).
 • Ciastkarnia - można byłoby znaleźć tam różnego rodzaju ciasta i pączki i tym podobne wypieki.
 • Powietrzne usługi transportowe - działałyby, jak zwykłe taxi, ale z tym wyjątkiem, że płaciłoby się drożej za ich usługi, z racji że taki transport jest szybszy i bezpieczniejszy.
 • Usługi turystyczne (Powietrzne/Lądowe) - Czy nie byłoby to idealne, żeby zarobić sobie na nowych graczach? Płacili by około 500zl/1K za przelot, aby ktoś pokazałby im całą mapę, a przy okazji wyjaśnił podstawy, czy to by nie pomogło?
 • Mechanik - Co, że każdy może mieć blowtorch, skoro mało kto je ma ze sobą? Mechaniki w miastach mogłyby dorabiać na tankowaniu i naprawie za odpowiednią cenę.
 • Zakład naprawczy - Czy nie chcielibyście mieć naprawionych narzędzi/broni? Taki zakład oferowałby naprawianie przedmiotów, za mała opłatą, żeby nikt nie musiał iść po metal na kopalnię, wszystko byłoby na miejscu.
 • Urząd Pracy - Coraz więcej ludzi zatrudnia innych obywateli, aby coś za nich robili za opłatą. Dlaczego nie otworzyć by biura, w których każdy mógłby wystawić swoje ogłoszenie, że albo potrzebuje pracownika, albo że może się zatrudnić za odpowiednią sumę?
 • Biuro Pożyczkowe/Kredytowe - Jeśli już ludzie mają otwierać nowe działalności, to muszą mieć na nie pieniądze. Najbogatsi gracze mogliby sobie dodatkowo dorabiać, odciągając odsetki za pożyczanie pieniędzy (i w tym miejscu już potrzebna będzie pomoc i zgoda współpracy policji i administracji w celu unikania oszustw i wyłudzeń - policja i komornik mogliby się zająć takimi sprawami, jeśli osoba prowadząca miałaby nagranie, jeśli działalność zostałaby wcześniej u nich zarejestrowana i objęta ich ochroną).
 • Wypożyczalnia Pojazdów/Helikopterów/Narzędzi - Często ludzie czegoś potrzebują, dlaczego by im tego nie pożyczać za opłatą? Jeśli natomiast doszłoby do utraty, czy zniszczenia pożyczonych rzeczy/pojazdu, obywatel musiałby oddać sumę równą cenie straconego narzędzia/pojazdu + odszkodowanie (i tutaj tak samo, jak wyżej, nad całością musiałby czuwać ktoś wyższy).
 • Biuro Ochroniarskie - Wielu ludzi boi się wyjść z miast, albo jeździć swoimi autami poza nimi. Ochrona przydałaby się każdemu, oczywiście za odpowiednią cenę. :D
 • Prywatny Detektyw - Ktoś cię oszukał, a policja nie może znaleźć winnego? Wynajmij prywatnego detektywa, który ustali położenie poszukiwanego. :)
 • Adwokat - Nie raz zdarza się sytuacja, że osoba oskarżona chce mieć osobę, która ją obroni i jej pomoże, ostatnio nawet jeden z policjantów poszukiwał takiego adwokata. Dlaczego więc by się tym nie zająć? Można zgarnąć na tym dużo kasy. :cool:
 • Kluby/Dyskoteki - Można by się tam fajnie bawić i integrować się z graczami, a dodatkowo grać w różnorakie gry, w których mogłyby być fajne nagrody! :p
 • Organizator Zawodów - Chętni uczestnicy zapisywali by się za pomocą opłaty 1K/2K, albo coś w tym stylu, żeby rywalizować ze sobą o różne nagrody (coś jak kiedyś 1 z 10 Tadeusza Sznuka). ;)
 • DJ - Zapewniałby dobrą muzykę na dyskotekach i w klubach za odpowiednią zapłatę. :rolleyes:

Cóż, na chwilę obecną nie mam już więcej pomysłów na działalności, ale w końcu wy też możecie wymyślić coś własnego! :D
Ilu nas gra na tym serwerze, to tyle może być różnych działalności.
Ludzie rozwijajmy siebie i ten serwer, bawmy się przy tym, bo o to chodzi, a kasa w międzyczasie będzie się sama zarabiała.

Ale, jak już mówiłem, nawet te pomysły nie wypalą, jeśli nie będziecie chcieli korzystać z usług graczy. Przestawmy się wszyscy na zabawę, a nie zarobek, stwórzmy z tego serwera w końcu porządny "RolePlay", a nie Survival z domieszką RolePlay'a. :cool:


Cóż, tyle ode mnie i mam nadzieję, że przekonałem was do mojego punktu widzenia.
Stwórzmy lepszy serwer już dziś! :D:p:cool:

~ Paweł Martinez (Kreator)
A kto będzie rowy kopać?
 

SonAmadik

Moderator Forum
Członek Załogi
Luty 22, 2016
813
1398
158
26
Wy chyba prawdziwego bambola nie widzieliście
Ale takiego rdzennego bambola
Takiego co biega skacze bije drze ryja kuca sie czołga przechyla sie na wszystkie strony świata i wykorzystuje wszystkie emotki i wyglądy twarzy naraz i kij go wie co jeszcze
On żyje we własnym świecie, do niego nie docierają słowa z tego świata, jego umysł jest na dnie rowu mariańskiego, nie da się do niego dotrzeć.
Swoją drogą dobrze odgrywają role małp.
WY chyba prawdziwego starego gracza nie widzieliscie, zabijający na zielonej za spojrzenie w jego strone lub na jego własność, napadający na bamboli zbierajacych jagody na wsi zeby zdobyć grabki, bugujący wszystko i wszędzie. Rower na parkingu? Wybuguje i rozwali o drzewo. Pomarańcze za ścianą? Wybuguje i wyciągnie. Dodatkowo przy każdej możliwej interakcji krzyczy "nagrywam, nagrywam, zachowuj się bo dostaniesz bana", " nagrane, nagrane!!" "50k albo forum", "dawaj na TSA i dodaj mnie na steamie", "widziałem go na pośmiertnej kamerze, dojedź go".
Napada częściej niż deadschot kupuje unbana i ogranicza się do "napad napad, zdejmuj ubrania, spierdalaj" oczywiście nie czekając na opóźnienie czatu głosowego. Poza tym siedzenie na redce 24/7 bo na tym polega RP, pokazywaniu kto ma większego skilla w campieniu.

Skoro już chcemy podawać skrajne przypadki żeby zrzucić odpowiedzialność za stan serwera na innych, to czemu nie w obie strony?

Ile razy widzę jak jakiś "bambol" pyta się w nadzieji jak zacząć, jak zdobyć pracę?
I co zazwyczaj robią gracze? Omijają takiego bambola bo mają ważne sprawy, czyt. skakanie po murku przez 15 minut.
A często jak ktoś im pomoze wypłacić pierwsze pieniądze to po to, żeby mu je ukrasc. Serio, zniszczyć komuś początek gry dla 500zl?
Już nie mówiąc o tym że taki bambol często ginie pod kołami kół czy od ołowiu za pobicie kogoś.
Bo to normalne że jak widzisz kogoś kto wszedł na ulicę to przyspieszasz żeby go rozjechac bo może coś ciekawego z niego wypaść albo przynajmniej pojawisz się w górnym prawym rogu.


Poza tym nie każdy musi zakładać jakąś swoją działalność żeby odgrywać fajna postać, serio, wystarczy usiąść i wymyśleć coś ciekawego, zastanowić się jak taka postać by się zachowywała, powymyslac jakieś teksty i reakcje.
I nie musi to być mafioza psychopata, taka oryginalna postać żeby mieć wymówkę jak się coś odjebie.
 

ŁośSoś

Stary wyjadacz
Wrzesień 8, 2017
433
459
108
15
Białystok
WY chyba prawdziwego starego gracza nie widzieliscie, zabijający na zielonej za spojrzenie w jego strone lub na jego własność, napadający na bamboli zbierajacych jagody na wsi zeby zdobyć grabki, bugujący wszystko i wszędzie. Rower na parkingu? Wybuguje i rozwali o drzewo. Pomarańcze za ścianą? Wybuguje i wyciągnie. Dodatkowo przy każdej możliwej interakcji krzyczy "nagrywam, nagrywam, zachowuj się bo dostaniesz bana", " nagrane, nagrane!!" "50k albo forum", "dawaj na TSA i dodaj mnie na steamie", "widziałem go na pośmiertnej kamerze, dojedź go".
Napada częściej niż deadschot kupuje unbana i ogranicza się do "napad napad, zdejmuj ubrania, spierdalaj" oczywiście nie czekając na opóźnienie czatu głosowego. Poza tym siedzenie na redce 24/7 bo na tym polega RP, pokazywaniu kto ma większego skilla w campieniu.

Skoro już chcemy podawać skrajne przypadki żeby zrzucić odpowiedzialność za stan serwera na innych, to czemu nie w obie strony?

Ile razy widzę jak jakiś "bambol" pyta się w nadzieji jak zacząć, jak zdobyć pracę?
I co zazwyczaj robią gracze? Omijają takiego bambola bo mają ważne sprawy, czyt. skakanie po murku przez 15 minut.
A często jak ktoś im pomoze wypłacić pierwsze pieniądze to po to, żeby mu je ukrasc. Serio, zniszczyć komuś początek gry dla 500zl?
Już nie mówiąc o tym że taki bambol często ginie pod kołami kół czy od ołowiu za pobicie kogoś.
Bo to normalne że jak widzisz kogoś kto wszedł na ulicę to przyspieszasz żeby go rozjechac bo może coś ciekawego z niego wypaść albo przynajmniej pojawisz się w górnym prawym rogu.


Poza tym nie każdy musi zakładać jakąś swoją działalność żeby odgrywać fajna postać, serio, wystarczy usiąść i wymyśleć coś ciekawego, zastanowić się jak taka postać by się zachowywała, powymyslac jakieś teksty i reakcje.
I nie musi to być mafioza psychopata, taka oryginalna postać żeby mieć wymówkę jak się coś odjebie.
Bamboli można wytępić nawet najprostszą whitelistą typu:
(IC)
Jak się nazywasz?
Ile masz lat?
Kim jesteś?
Wielkiej roboty z tym nie ma a taki bambol nawet nie wejdzie założyć konta na forum, co dopiero napisać takie coś.


A tych "starych graczy" można zaś wytępić zaostrzonym regulaminem, po prostu banować na krótki czas lub karać małą grzywną za zwykłe krzyczenie "nagrane lecisz na forum masz bana" czy coś w tym stylu. Takie kary nie zrobią im dużej różnicy a z czasem wejdzie im to w krew i rozgrywka będzie o wiele ciekawsza jak i przyjemniejsza.
Co do zbierania pomarańczek przez ścianę, nie mam specjalnego pomysłu, kiedyś była propozycja żeby w regulaminie dopisać punkt o zakazie bugowania przez ścianę (nawet patrzenia). Myślę, że to chociaż trochę odstraszyło by ich od robienia takich rzeczy.
O napadaniu czy siedzeniu na redce już nie wspomnę, bo tutaj już raczej nie ma ratunku.
 

Barti_PL

Stary wyjadacz
Kwiecień 23, 2016
2674
2254
198
Katowice
Bamboli można wytępić nawet najprostszą whitelistą typu:
(IC)
Jak się nazywasz?
Ile masz lat?
Kim jesteś?
Wielkiej roboty z tym nie ma a taki bambol nawet nie wejdzie założyć konta na forum, co dopiero napisać takie coś.


A tych "starych graczy" można zaś wytępić zaostrzonym regulaminem, po prostu banować na krótki czas lub karać małą grzywną za zwykłe krzyczenie "nagrane lecisz na forum masz bana" czy coś w tym stylu. Takie kary nie zrobią im dużej różnicy a z czasem wejdzie im to w krew i rozgrywka będzie o wiele ciekawsza jak i przyjemniejsza.
Co do zbierania pomarańczek przez ścianę, nie mam specjalnego pomysłu, kiedyś była propozycja żeby w regulaminie dopisać punkt o zakazie bugowania przez ścianę (nawet patrzenia). Myślę, że to chociaż trochę odstraszyło by ich od robienia takich rzeczy.
O napadaniu czy siedzeniu na redce już nie wspomnę, bo tutaj już raczej nie ma ratunku.
Wydaje mi sie ze wyciaganie pomaranczek przez sciany i framugi podchodzi pod bugowanie.