Pomysły na działalności i fajną zabawę

Kreator

Stary wyjadacz
Czerwiec 25, 2017
156
252
108
Witam wszystkich bardzo serdecznie! :)

Ostatnimi czasy wielu z was mówiło, że trzeba zrobić drugi serwer, albo że nie ma co grać, bo jedyna interakcja na RP to: "Napad! Napad! Gleba Gleba!", albo zero interakcji.
Zauważyłem jednak, że wielu z was bardzo chciałoby grać na normalnym RP, gdzie każdy odgrywa fajne akcje, gdzie gracze w większości tworzą to co otacza graczy.
Cóż, pomysł jest świetny, ale niestety nikt nie wie, jak się za to dobrze zabrać i to dobrze zrobić. :confused:

Dlatego w tym "poradniku" chciałbym was poniekąd przekonać do tego, że na tym serwerze RP da się dobrze grać, a co lepsza, robić super akcje, działalności i fajnie się przy tym bawić i zarabiać. ;)

Jednakże teraz zapewne wielu z was myśli sobie: "No, ale po co mamy robić własne działalności, skoro i tak żaden z graczy z nich nie będzie korzystał, a nawet jeśli, to zarobki będą marne...".
No cóż i powiem wam, że... macie rację! Tak, te działalności nie będą przynosiły zysków, ani fajnej zabawy, jednakże jest jedno "Ale". Te działalności nie będą dawały zysków, ani zabawy, dopóki to ludzie nie pozwolą im istnieć... :eek:

Spójrzmy prawdzie w oczy, każdy chce fajnie spędzać czas na serwerze, fajnie zarabiać i się przy tym nie nudzić. Większość ludzi prosi Dzonego, żeby dodał, jakieś nowe prace, bo nie ma co robić i jest nudno. W takim razie, pomyślcie... skoro większość z was tak narzeka, to dlaczego nikt nie stworzy własnej nowej pracy? Pracy, której usługi będzie mógł oferować ludziom, a przy okazji fajnie przy tym zarabiać i się bawić?

I teraz znowu pomyślcie... jeśli KAŻDY Z WAS miałby takie myślenie, jeśli każdy z was postanowiłby zrobić taką działalność, czy coś w tym stylu, coś co sprawiałoby każdemu fajną zabawę, a dodatkowo każdy nastawiłby się na to, żeby korzystać bardziej z usług graczy, a nie NPC, to powiedzcie, czy nie byłoby by wtedy, tak jak większość chce?
Prawda jest taka, że my sami możemy stworzyć sobie fajny serwer, na których interakcja będzie odbywała się w większości z graczami.

No bo w końcu słowo "RolePlay" zawarte w nazwie tego serwera oznacza "Odgrywanie Ról" i tak "Ról" jest w liczbie mnogiej, a więc nie ma to być tylko sadzenie koki, czy marne do tego napadanie. Skoro tak wielu z was mówi, że tamte działania stały się nudne, to czemu żaden z was nic dotąd nie wymyślił?
Powiedzcie, ilu z was prowadziło przynajmniej jedną działalność gospodarczą, ale tak porządnie, że się do niej przyłożyło? Zapewne nie wielu, bo otworzyć sklep, który otwiera się raz na ruski rok to może każdy...

Cóż, mam nadzieję, że ten wstęp dał wam trochę do myślenia i skłonił do zastanowienia, a teraz, bo zapewne powiecie: "No dobra, ale jakie mamy prowadzić te działalności, żeby była zabawa i się opłacało?", chcę wam zaproponować kilkanaście propozycji, które byłyby możliwe do realizowania. Dodatkowo jeśli administracja i policja zgodziłyby się więcej pomagać graczom przy tych działalnościach, to otwiera się przed nami całkiem szeroka pula możliwości. I pomimo, że na początku mogą się one wydawać mało opłacalne i nudne, to z czasem, jeśli gracze będę chcieli korzystać z takich usług oferowanych przez działalności, to stają się one bardzo opłacalne. W końcu nie każdy musi być milionerem, a prowadzić działalność i dorabiać sobie w sposób nielegalny też nikt wam przecież nie zabroni.

A teraz przestawię wam te możliwości i każdą z nich pokrótce opiszę, żeby nie było, że nikt nic nie umie wymyślić.

Zapraszam do lektury! ;)
  • A więc do rzeczy:
  • Piekarnia - działalność oferowałaby graczom chleby, babeczki i tym podobne wyroby zbożowe po przystępnych cenach w dużych ilościach (i tutaj dopowiem, bo zapewne wielu z was sądzi, że aby dobrze zarobić, to trzeba dać wyższe ceny, a jest to kompletna bzdura, bo im da się niższe ceny, tym więcej ludzi będzie chciało coś od nas kupić, a skoro więcej ludzi będzie chciało kupić, to ostatecznie i tak się więcej zarobi, bo klienci będą przychodzili ciągle, a nie sporadycznie. Nie wierzycie? Sprawdźcie sami, bo ja na swoim sklepie się już o tym przekonałem.).
  • Ciastkarnia - można byłoby znaleźć tam różnego rodzaju ciasta i pączki i tym podobne wypieki.
  • Powietrzne usługi transportowe - działałyby, jak zwykłe taxi, ale z tym wyjątkiem, że płaciłoby się drożej za ich usługi, z racji że taki transport jest szybszy i bezpieczniejszy.
  • Usługi turystyczne (Powietrzne/Lądowe) - Czy nie byłoby to idealne, żeby zarobić sobie na nowych graczach? Płacili by około 500zl/1K za przelot, aby ktoś pokazałby im całą mapę, a przy okazji wyjaśnił podstawy, czy to by nie pomogło?
  • Mechanik - Co, że każdy może mieć blowtorch, skoro mało kto je ma ze sobą? Mechaniki w miastach mogłyby dorabiać na tankowaniu i naprawie za odpowiednią cenę.
  • Zakład naprawczy - Czy nie chcielibyście mieć naprawionych narzędzi/broni? Taki zakład oferowałby naprawianie przedmiotów, za mała opłatą, żeby nikt nie musiał iść po metal na kopalnię, wszystko byłoby na miejscu.
  • Urząd Pracy - Coraz więcej ludzi zatrudnia innych obywateli, aby coś za nich robili za opłatą. Dlaczego nie otworzyć by biura, w których każdy mógłby wystawić swoje ogłoszenie, że albo potrzebuje pracownika, albo że może się zatrudnić za odpowiednią sumę?
  • Biuro Pożyczkowe/Kredytowe - Jeśli już ludzie mają otwierać nowe działalności, to muszą mieć na nie pieniądze. Najbogatsi gracze mogliby sobie dodatkowo dorabiać, odciągając odsetki za pożyczanie pieniędzy (i w tym miejscu już potrzebna będzie pomoc i zgoda współpracy policji i administracji w celu unikania oszustw i wyłudzeń - policja i komornik mogliby się zająć takimi sprawami, jeśli osoba prowadząca miałaby nagranie, jeśli działalność zostałaby wcześniej u nich zarejestrowana i objęta ich ochroną).
  • Wypożyczalnia Pojazdów/Helikopterów/Narzędzi - Często ludzie czegoś potrzebują, dlaczego by im tego nie pożyczać za opłatą? Jeśli natomiast doszłoby do utraty, czy zniszczenia pożyczonych rzeczy/pojazdu, obywatel musiałby oddać sumę równą cenie straconego narzędzia/pojazdu + odszkodowanie (i tutaj tak samo, jak wyżej, nad całością musiałby czuwać ktoś wyższy).
  • Biuro Ochroniarskie - Wielu ludzi boi się wyjść z miast, albo jeździć swoimi autami poza nimi. Ochrona przydałaby się każdemu, oczywiście za odpowiednią cenę. :D
  • Prywatny Detektyw - Ktoś cię oszukał, a policja nie może znaleźć winnego? Wynajmij prywatnego detektywa, który ustali położenie poszukiwanego. :)
  • Adwokat - Nie raz zdarza się sytuacja, że osoba oskarżona chce mieć osobę, która ją obroni i jej pomoże, ostatnio nawet jeden z policjantów poszukiwał takiego adwokata. Dlaczego więc by się tym nie zająć? Można zgarnąć na tym dużo kasy. :cool:
  • Kluby/Dyskoteki - Można by się tam fajnie bawić i integrować się z graczami, a dodatkowo grać w różnorakie gry, w których mogłyby być fajne nagrody! :p
  • Organizator Zawodów - Chętni uczestnicy zapisywali by się za pomocą opłaty 1K/2K, albo coś w tym stylu, żeby rywalizować ze sobą o różne nagrody (coś jak kiedyś 1 z 10 Tadeusza Sznuka). ;)
  • DJ - Zapewniałby dobrą muzykę na dyskotekach i w klubach za odpowiednią zapłatę. :rolleyes:

Cóż, na chwilę obecną nie mam już więcej pomysłów na działalności, ale w końcu wy też możecie wymyślić coś własnego! :D
Ilu nas gra na tym serwerze, to tyle może być różnych działalności.
Ludzie rozwijajmy siebie i ten serwer, bawmy się przy tym, bo o to chodzi, a kasa w międzyczasie będzie się sama zarabiała.

Ale, jak już mówiłem, nawet te pomysły nie wypalą, jeśli nie będziecie chcieli korzystać z usług graczy. Przestawmy się wszyscy na zabawę, a nie zarobek, stwórzmy z tego serwera w końcu porządny "RolePlay", a nie Survival z domieszką RolePlay'a. :cool:

Cóż, tyle ode mnie i mam nadzieję, że przekonałem was do mojego punktu widzenia.
Stwórzmy lepszy serwer już dziś! :D:p:cool:

~ Paweł Martinez (Kreator)

Ostatnia edycja:

SonAmadik

Moderator Forum
Członek Załogi
Luty 22, 2016
776
1354
158
26
tl;dr

Ach, po przeczytaniu tej przemowy motywacyjnej aż zachciało mi się założyć jakąś działalnosc!

Oczywiście popieram w 100%, to my wszyscy razem tworzymy ten serwer więc od nas samych zależy jak nam się gra na nim.

ŁośSoś

Stary wyjadacz
Wrzesień 8, 2017
433
457
108
15
Białystok
Cóż, pomysł jest świetny, ale niestety nikt nie wie, jak się za to dobrze zabrać i to dobrze zrobić.
Potrzebna jest whitelista żeby nie było multikont i bambików nawalających każdego z piły.
Gdybyśmy zrobili whiteliste na tym serwerze to byłoby jeszcze mniej osób.
Trzeba więc czekać na 4.0.

A co do tych wszystkich prac, to średnia iq serwera jest za mała żeby to wypaliło.

Kreator

Stary wyjadacz
Czerwiec 25, 2017
156
252
108
Potrzebna jest whitelista żeby nie było e i bambików nawalających każdego z piły.
Z ilością ludzi nie ma problemu, ale niestety to jest według mnie problem. Wmówienie sobie, że się nie da...
Najpierw spróbujmy pootwierać działalności, zawsze można się dogadać z policją czy Dzonym, że jakieś itemy dowali taniej, na prowadzenie działalności.

A co do tych bambików to nie ma ich aż tylu, a wszystkiego można ich nauczyć, tylko właśnie z kogo oni mają brać przykład? Z tych co mówią:" Napad! Napad! Gleba! Gleba!"? Uwierz mi, że whitelista nie musi być potrzebna, wszyscy spróbujmy zmienić coś w tym serwerze to i gracze się zmienią, proste. ;)

EDIT - I jak napisał SonAmadik, to od nas zależy na czym gramy, a nie od whitelisty.

radmejek

Stary wyjadacz
Maj 14, 2017
356
196
68
Potrzebna jest whitelista żeby nie było multikont i bambików nawalających każdego z piły.

A co do tych wszystkich prac, to średnia iq serwera jest za mała żeby to wypaliło.
Po pierwsze 4.0 nie wiadomo kiedy wyjdzie a jak wyjdzie to kiedy będzie zdatne do założenia serwera rp?
Po drugie jesteś jednym z tych graczy odpierdalajacych nie wdajacych się w żadne fajne interakcje.
Po trzecie nie pisz o średniej iq serwera jeżeli ja zanizasz...
Co do ciebie Martinez gratuluję chęci zmiany, mam nadzieję że wypali :p

ŁośSoś

Stary wyjadacz
Wrzesień 8, 2017
433
457
108
15
Białystok
Po pierwsze 4.0 nie wiadomo kiedy wyjdzie a jak wyjdzie to kiedy będzie zdatne do założenia serwera rp?
Po drugie jesteś jednym z tych graczy odpierdalajacych nie wdajacych się w żadne fajne interakcje.
Po trzecie nie pisz o średniej iq serwera jeżeli ja zanizasz...
Co do ciebie Martinez gratuluję chęci zmiany, mam nadzieję że wypali :p
Po pierwsze, nawet jeżeli 4.0 wyjdzie za kilka lat to chcesz na 3.0 robić whiteliste? Jeżeli 4.0 będzie się tak długo ciągnęło z wyjściem to graczy na 3.0 będzie coraz mniej. A nie wiem co można dodać żeby urozmaiciło to ten serwer. Tak jak mówię, kilka % graczy to bambiki które wbijają codziennie i wszystkich klepią łapką póki nie dostaną bana. Połowa to takie "mafie" co napadają jak im się nudzi.
Po drugie, jeżeli "fajną interakcją" nazywasz *wyrzucaj itemy bo zabije* to pozdrawiam.
Po trzecie, na serwerze nie gram od kilku miesięcy ale patrząc na te wszystkie skargi i opowieści od innych graczy to raczej ty je zaniżasz.

Josef Mengele

Stary wyjadacz
Listopad 9, 2017
1826
1474
198
16
Skup metalu stajesz obok gornika w kopalni i skupujesz metal po 8-9 a potem zawozisz to na port.
Najważniejsze jest to zeby usunac licencje bo blokuja handel i jezeli ktoś sprzedaje cos raz na jakis czas a nie prowadzi stalej dzialalnosci a tym bardziej nie chce w nia inwestowac to trzeba wyjebac ten syf ktorego nikt nie chcial.

Knykciu197

Stary wyjadacz
Wrzesień 27, 2017
1421
1250
218
17
Kluczbork
Klan
GodSpeed
Skup metalu stajesz obok gornika w kopalni i skupujesz metal po 8-9 a potem zawozisz to na port.
Najważniejsze jest to zeby usunac licencje bo blokuja handel i jezeli ktoś sprzedaje cos raz na jakis czas a nie prowadzi stalej dzialalnosci a tym bardziej nie chce w nia inwestowac to trzeba wyjebac ten syf ktorego nikt nie chcial.
Licencja na autokomis się nie opłaca bo ci się nigdy nie zwróci

• Lubię to!
Reactions: Ojciec Mateusz

radmejek

Stary wyjadacz
Maj 14, 2017
356
196
68
Po pierwsze, nawet jeżeli 4.0 wyjdzie za kilka lat to chcesz na 3.0 robić whiteliste? Jeżeli 4.0 będzie się tak długo ciągnęło z wyjściem to graczy na 3.0 będzie coraz mniej. A nie wiem co można dodać żeby urozmaiciło to ten serwer. Tak jak mówię, kilka % graczy to bambiki które wbijają codziennie i wszystkich klepią łapką póki nie dostaną bana. Połowa to takie "mafie" co napadają jak im się nudzi.
Po drugie, jeżeli "fajną interakcją" nazywasz *wyrzucaj itemy bo zabije* to pozdrawiam.
Po trzecie, na serwerze nie gram od kilku miesięcy ale patrząc na te wszystkie skargi i opowieści od innych graczy to raczej ty je zaniżasz.
1 Gracze na rp byli i sa wiec whitelista raczej nie stanowila by problemu
2 Ja napadalem moze 2-3 max 4x na tej i poprzedniej edycji a brać udział w fajnych interkach bardzo lubię
3 Grałeś jak ja grałem więc nw o co ci chodzi chyba mnie z kimś pomyliłeś

Mr.Horse

Stary wyjadacz
Listopad 1, 2017
669
160
98
Australia
Ciastkarnia ? A nie piekarnia ? xD
A po 2 potrzeba by było whitelista ,żeby nie było jakiś Babików co by psuli grę .
Jestem na NIE .

Keren

Stary wyjadacz
Sierpień 24, 2017
110
47
63
Kreator widać że próbujesz ciągnąć społeczność znad przepaści. Szanuję za wyjście z takimi propozycjami do graczy, wieże iż nakłoni to sporą część osób do prowadzenia swoich "pomysłów na życie".

Jeżeli macie na serwerze wszystko i nudzi wam się gra to czemu by nie bawić się świetnie właśnie w taki sposób jaki przedstawia kreator. Pal licho z zyskiem, i tak się odrobić da na 1 dniu z koką. Ważne są doświadczenia i dobra zabawa z gry. Nic nie stoi na przeszkodzie w organizacji własnych pomysłów, lecz trzeba zmienić pónkt widzenia z "Zyski" na dobrze spędzony czas.

- co do whitelisty
Po cholerę wogóle myśleć nad czymś takim. Nażekacie na świeżych graczy których obchodzi tylko rdm A sami siedzicie i przyglądacie sie sytułacji skarżąc się na forum. Nie zmieni się to bez wkładu tylko i wyłącznie waszej pracy, wyjaśnieniami oraz rozmową z tymi osobami.
To my tworzymy społeczność, więc niech będzie jak najlepszą. ~Keren

• Lubię to!
Reactions: Bulboflon

ŁośSoś

Stary wyjadacz
Wrzesień 8, 2017
433
457
108
15
Białystok
Wy chyba prawdziwego bambola nie widzieliście
Ale takiego rdzennego bambola
Takiego co biega skacze bije drze ryja kuca sie czołga przechyla sie na wszystkie strony świata i wykorzystuje wszystkie emotki i wyglądy twarzy naraz i kij go wie co jeszcze
On żyje we własnym świecie, do niego nie docierają słowa z tego świata, jego umysł jest na dnie rowu mariańskiego, nie da się do niego dotrzeć.
Swoją drogą dobrze odgrywają role małp.

• Lubię to!
Reactions: kombacior981995