1. Nowe lockery

Na wszystkich serwerach survival i roleplay dostępne są nowe większe lockery.
    Serwery Survival - możliwość craftingu
    Serwer RolePlay - Do kupienia u NPC tam gdzie zwykły locker
  2. Gość,
    Wipe serwerów survival odbył się 29-06-2018
    Zapraszamy do gry!

Więcej informacji

Pełen poradnik "Unturned" [SP]

Temat na forum 'poradniki 2.2.x' rozpoczęty przez Darraner, Listopad 15, 2014.

1. Darraner

Darraner Nowy

Polubienia:
    0
    Poradnik pisany jest na "steama" dlatego brak grafik itp. może komuś przydadzą się moje wypociny :D starałem nie poruszać tu tematów które widziałem w innym w dodatku lepszym poradniku który napisał jeden z moderatorów tego forum. Poradnik jest na tą chwile nie ukończony :) postaram się go jak najszybciej dokończyć. Jest to mój pierwszy poradnik :D

Pełen poradnik do "Unturned" [SP]

Poradnik jest dedykowany głównie do graczy "zielonych" aczkolwiek nawet bardziej zawansowani gracze mogą w nim znaleźć ciekawe informacje.

1.Początek rozgrywki
    Zaczynamy bez plecaka, posiadamy jedynie 4 sloty w ekwipunku z czego 3 są już zajęte przez: latarkę, jedzenie, napój. Zwykle po starcie kierujemy się do miasta aczkolwiek jest tam ciężko przeżyć bez broni dlatego ja zalecam udać się na farme spotkamy tam 3 zombie. Znaleźć ta możemy: nasionka, łuk, strzały, podstawową broń palną, siekiere, nóż. Moja rada jest taka na początek zbieramy nasiona i od razu sadzimy je na polu, kiedyś gdy będziemy tędy przechodzić najprawdopodobniej zbierzemy plony. Gdy wrócimy na farmę zabieramy broń białą (do walki wręcz) nie potrzebuje ona amunicji ani się nie niszczy co jest wielkim plusem, najlepiej zabrać siekiere, odradzam noże ponieważ mają niski zasięg oraz słabe obrażenia. Jeżeli nie znajdziemy akurat broni białej to bierzemy jakąkolwiek broń palną (lub łuk/kuszę). Gdy jesteśmy już uzbrojeni kierujemy się do miasta, tam po kolei wybijamy zombie, radze się często rozglądać aby nie zablokowały one nas z tyłu lub nie otoczyły. W mieście szukamy natychmiast plecaka (macie 80% szans że takowy się pojawi!) najlepiej jeżeli to będzie "Travelpack", teraz jedzenie, NIGDY nie zbieramy/spożywamy jedzenia które w nazwie ma "moldy" oznacza to że jedzenie jest zakażone/przeterminowane, zapewne znajdziemy rzeczy takie jak "chocolate bar" oraz "candy bar" jeżeli jesteśmy głodni (a po wizycie na farmie najprawdopodobnie będziecie) to je po prostu zjadamy, jeżel chodzi o napoje to zasada jest taka sama nigdy nie zbieramy/spożywamy czegoś z napisem "moldy". W mieście znajdziemy także inne przedmioty większość z nich nie przyda nam się na początku rozgrywki. Z innych przedmiotów zbieramy jedynie:
    -broń białą- najlepiej jeżeli trafi nam się "Katana" aczkolwiek siekiery, młoty dwuręczne ("Sledgehammer") i inne "potężniejsze" bronie także są w porządku. (nie zbierajcie po kilka sztuk broni białej!) [ZAWSZE CELUJCIE W GŁOWE]
    -"Canteen"- bardzo ważny oraz w miare rzadki przedmiot! pozwala on nam na dożywotnie pobieranie czystej/zdrowej wody z morza/jeziora!
    -broń palna- Nie polecam broni "Colt" nawet strzałem w głowe nie zabija zombie natychmiastowo! Najlepszą bronią jaką możecie znaleźć w mieście jest "Magnum" (Revolver) strzałem w głowe zabija "na hita" ma średni magazynek oraz łatwo o amunicje. Strzelby także są mniej wskazane ze wzgledu na wysoki poziom głośności (który przyciąga zombie z całego miasta) [ZAWSZE CELUJCIE W GŁOWE]
    -amunicja- "Civillian bullets" jak najbardziej zbieramy można napełnić tym prawie każdy magazynek (broni cywilnej)
    -leki- Z leków polecam "Dressing" oraz "Bandage" nie polecam zbierania "Rag" (wyjątkiem od tej sytuacji jest: niski poziom zdrowia [wtedy natychmiast go wykorzystujemy], oraz gdy obok siebie leżą 2 sztuki "Rag" wtedy w craftingu łączymy je ze sobą i powstaje "Bandage", zbieramy "Antibiotics" jest to prawdopodobnie najlepszy lek możliwy do zdobycia odnawia zdrowie oraz zmniejsza poziom napromieniowania/zatrucia naszego organizmu!
    2.Baza wypadowa
    Baza odgrywa bardzo ważną rolę w czasie rozgrywki służy ona do: przechowywania przedmiotów, upawiania roślin, jest ona także schronieniem przed zombie. Najlepiej budować baze z kamienia (chociaż od biedy można z drewna). Aby wydobywać drewno oraz kamień potrzebne nam są odpowiednie narzędzia takie jak kilof oraz siekiera/piła mechaniczna. Przedmioty te można znaleźć w miastach/farmach/mniejszych lokacjach (o których napisze w dalszej części)/obszarach wojskowych (o tym także puźniej).
    Baze polecam wybudować na farmie ponieważ: jest tam płaski teren, pojawia się tam mało zombie, łatwo można rozpocząć uprawe roślin. Gdy wybraliśmy odpowiednie miejsce to przechodzimy do budowy na początek musimy postawić "Wood/Stone platforms" teraz w miejscach złączeń tych platform stawiamy "Wood/Stone pillars", logicznie myśląc teraz czas na ściany które stawiamy w miejscach gdzie zwykle sciany się znajdują. Warto zrobić więcej niż 1 wyjście z bazy (uchroni to nas przed śmiercia w przypadku dostania się zombie do wewnątrz budynku). Przyda nam się także fama w tym celu tworzymy ogrodzenie w okół niewielkiej przestrzeni (wielkość 1 platformy) a w środku sadzimy nasze cenne warzywa. W bazie powinien znajdować się duży magazyn a w nim skrzynie "Chest" nie polecam "Crate" ponieważ mają one tylko 4 sloty ("Chest" mają 6) a są tylko odrobine tańsze. W okół bazy polecam porozstawiać ogniska żeby w nocy widzieć co się w okół nas dzieje (można zastąpić noktowizorem). Gdy jakiś "Wood/Stone pillar" zostanie zniszczony jak najszybciej go naprawiamy aby cały budynek się nie zawalił!
    3.Lokacje
    Na mapie "PEI" znajduje się kilka lokacji które w tym dziale opisze.
    Farmy:
    Wiltshire Farm- Większa farma na której znajduje się: stodoła, domek, zbiornik z benzyną. Znaleźć tam można rzeczy takie jak: Podstawowa broń palna, Siekiera, Amunicja podstawowa, łuk, kusza, strzały, nasiona warzyw, ubrania.
    Fernwood Farm-Mniejsza farma na któren znajduje się: sodoła, domek, schowek. Znajdziemy tam: Podstawowa broń palna, Siekiera, Amunicja podstawowa, łuk, kusza, strzały, nasiona warzyw, ubrania.
    Bez przynależności:
    Oultons Isle-
    Courtin Island- Na północnej części wyspy znajdziemy rozbity statek na którym znajdziemy części takie jak śruby itp., Oraz na środku wyspy znajduje się stolik z 2 krzesłami a na nim leżą szachy (gdy do niego podejdziemy odblokujemy osiągnięcie "Chess")
    Kensigton Campground-
    Summerside Peninsula-
    Taylor Beach-
    Policyjne:
    Charlottetown-
    Alberton-
    Confederation Bridge-
    Wojskowe:
    O'Leary Military Base-
    Belfast Airport-
    Montague-
    Burywood-
    Holman Island-
    St.Peter's Island-

2. Jaszczur

Jaszczur Dobrze znany

Polubienia:
    54
    Po co piszesz poradnik który będzie nie długo całkiem nie aktualny ?!

Rosiak lubi to.
  3. Darraner

Darraner Nowy

Polubienia:
    0
    Najwyżej napisze nowy po wyjściu 3.0 :D pisałem ten poradnik pod czas gdy przez 1,5h nie miałem internetu :) tak więc pisany był z nudów zresztą chciałem spróbować swoich sił w pisaniu takich rzeczy.

4. BluE

BluE Nowy

Polubienia:
    0
    może pisze tam bo nie którzy wolą wersje 2.2.5 niż 3.0 bo się wczuli w wersje 2.2.5

5. Emilian

Emilian Nowy

Polubienia:
    0
    Nie umiesz poprawnie pisać? Nie bierz się za tworzenie poradników, bo jaki w tym sens? Co z tego, że walnąłeś monolog pisany prozą skoro po twojej polszczyźnie pewnie sam nie potrafisz się rozczytać.

6. Extrem

Extrem Nowy

Polubienia:
    0
    Dobrze napisany poradnik :)

Poleć forum

1. Ta strona używa plików cookie, aby pomóc spersonalizować treść, dopasować do Twoich potrzeb i pozostać zalogowanym, jeśli się zarejestrujesz.
    Kontynuując korzystanie z tej strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie.