Panel Gracza! Moduł specjalnie dla graczy serwerów Unturned.pl

Status
Zamknięty.

Mietek

Użytkownik
Listopad 10, 2016
9
4
18
Witam!
Niektórzy pewnie wiedzą że ostatnio dołączyłem do administracji i rozpocząłem prace nad usprawnieniem pluginów na naszych serwerach. Nelson ostatnio dodał w aktualizacji możliwość tworzenia "modułów" co pozwala na tworzenie GUI. Wczoraj wpadłem na pomysł, aby stworzyć "Panel gracza", a dzisiaj już wydaję wam wersję do użytku. Mój moduł wyświetla menu w którym możemy bez wpisywania komend wrócić się​
na home, wziąć kit starter, vip, donator i kupić jedzenie i picie (id 13 i 14, kosztuje 50 monet). GUI uruchamia się za pomocą klawisza F3 i wyświetla się ono po prawej stronie ekranu. Aby móc skorzystać z Panelu gracza wystarczy wejść do ekwipunku, craftingu, skillów lub kliknąć ESC żeby pojawiła wam się myszka. Moduł działa tylko na serwerach survival, ponieważ na sandboxach te komendy nie działają.

INSTALACJA
PRZED INSTALACJĄ PAMIĘTAJ O WYŁĄCZENIU UNTURNED!

1. Pobierz moduł z tego linku
Kliknij w prawym górnym rogu na pobierz.
2. Otwórz steam.
3. Znajdź w bibliotece gier Unturned i kliknij na nie prawym przyciskiem myszy a potem lewym przyciskiem myszy na "właściwości"
4. Następnie wejdź w "Pliki lokalne"
5. W Plikach lokalnych kliknij na "Przeglądaj pliki lokalne..."
6. Po kliknięciu w "Przeglądaj pliki lokalne" wyświetla się okno z plikami gry. Przechodzimy do katalogu "Modules"
7. Następnie otwieramy wcześniej pobrane archiwum o nazwie "mi" Pamiętaj aby otworzyć archiwum .rar potrzebujesz programu 7-zip lub WinRAR
8. Po otwarciu archiwum przenosimy z niego folder "mi" do folderu "Modules" w plikach gry.
9. Już można pozamykać wszystkie zbędne okna i uruchomić Untruned.
10. Jeżeli wszystko zostało wykonane dobrze po wejściu na singleplayer lub multiplayer po naciśnięciu F3 powinien wyświetlić się panel gracza.

ZGŁASZANIE BŁĘDÓW

Mam prośbę, jak znaleźliście jakieś błędy podczas pracy modułu to zgłaszajcie je w takie formie:

<System Operacyjny> :
<Rozdzielczosc ekranu> :
<Rodzaj problemu> :

Tutaj podaję przykładowy wygląd zgłoszenia

<System Operacyjny> : Windows 7
<Rozdzielczosc ekranu> : 1920 x 1080
<Rodzaj problemu> : GUI sie nie wyswietla

DALSZE DZIAŁANIA

W najbliższym czasie rozpoczynam prace nad nowym modułem "Centrum pomocy" Nazwa mówi sama za siebie co w nim będzie. W przyszłości przeniosę zakup itemów na GUI z wyszukiwarką, ale to daleka przyszłość. Oferuję też dla klanów zrobienie modułu (np: menu z itemami do rajdowania. Nie trzeba nic wpisywać tylko klikasz i kupujesz najpotrzebniejsze rzeczy do rajdu). Płatnością za takie coś będą monety w grze. Cenny do ustalenia. Z pytaniami o oferty proszę dodawać na steam. Informuję też że moduły pisane dla serwerów unturned.pl będą zawsze darmowe!
Myślę że to co zrobiłem przyda się komuś i że prace nad następnymi modułami ruszą jak najszybciej.​

Diaxelf

Dobrze znany
Członek Załogi
Luty 28, 2015
166
53
43
24
Wrocław
steamcommunity.com
Klan
KP - R2P
Dobry pomysł, niestety są wady. Jak wiadomo SpyShooty mają słabą rozdzielczość, nie widać detali. Jak nie pomylić tego okienka z tym?:

Gracz chciałby jedynie kupić butelkę wody, a wyłapie przy tym perma :/

Mietek

Użytkownik
Listopad 10, 2016
9
4
18
Diaxelf napisał:
Dobry pomysł, niestety są wady. Jak wiadomo SpyShooty mają słabą rozdzielczość, nie widać detali. Jak nie pomylić tego okienka z tym?:

Gracz chciałby jedynie kupić butelkę wody, a wyłapie przy tym perma :/
Niestety wszystko jest robione na tym samym api. Cheaty i GUI niestety wykorzystują okienka generowane przez Unity, ale mam plan jak ten problem rozwiązać. Wystarczy żebym zobaczył jak wygląda SpyShoot. Najprawdopodobniej jak mi się uda to dodam logo naszych serwerów do modułów przez co nawet przy słabej rozdzielczości admin będzie wiedział że to nie są cheaty tylko nasze własne oprogramowanie.

Diaxelf

Dobrze znany
Członek Załogi
Luty 28, 2015
166
53
43
24
Wrocław
steamcommunity.com
Klan
KP - R2P
Kilka SS'ów z własnej kolekcji:

http://imgur.com/a/Dn3TS

Jakość zależy głównie od rozdzielczości z jakiej korzysta gracz, więc dałem kilka przykładów. Wiadomo, że widać różnice, ale ktoś nieobeznany może się pomylić. Szczególnie, że tekst nie jest zawsze czytelny.

Szons

Moderator TS
Luty 5, 2016
230
35
43
18
Klan
RotStorm
Jestem pod wrażeniem, a co do screen-a Diaxa myślę, że dasz rade odróżnić :D.

EvageR

Zasłużony
Zasłużony
Luty 22, 2016
110
41
43
Klan
Konfederacja
Darkouloos napisał:
Czy ten panel będzie na waszych serwerach? Bo wygląda ciekawie.
Ten panel jest już dostępny cały opis instalacji masz podany przez Mietka.

dzonyloker

Administrator
Członek Załogi
Lipiec 18, 2014
2567
2132
218
Odpinam i zamykam temat ponieważ modyfikacja powoduje wyrzucanie z serwera przez BattlEye

Status
Zamknięty.