Jak wydobyć olej (benzynę)?

Status
Zamknięty.

Pi33mi

Użytkownik
Kwiecień 9, 2016
30
11
23
30
Klan
Reliquiae
Cześć! Dzisiejszy poradnik poświęcony jest aktualizacji 3.4.12.0 do Unturned, która niedawno została wydana przez twórce. Między innymi wprowadza ona specjalną stacje do wydobycia paliwa (oleju), na której skupimy się w tym temacie. Zdając sobie pytanie jak tego dokonać natrafiłem na pewien zagraniczny poradnik, który mnie do tego naprowadził. Bez lania wody - bo tego nie znoszę, przejdźmy sobie do opisu tej funkcji.

Wytwarzanie naszej machiny jest nieco bardziej skomplikowane niż może się wydawać. Nie dość, że potrzebujemy aż III poziomu umiejętności wytwarzania, to jeszcze wielu rzeczy, które w naszym ekwipunku zajmują nie małą ilość slotów.

Jak widać na obrazku wyżej nasza fabryka oleju nie może zostać postawiona na trawie, wynika to z braku realnej możliwości wydobywania tam czegokolwiek, w końcu to twarda gleba. Nie muszę chyba wspominać, że to samo występuje w przypadku kamienia, betonu, dachów, asfaltu, drewna czy stali. Więc niestety, wasze bazy wysoko w powietrzu również odpadają.

Naszą maszynę możemy jednak umieścić przy wodzie, lub w niej - na samym dnie. Nie mam pojęcia jak ma się to do wydobycia oleju, ale załóżmy, że twórcy chodziło o to, że olej wytwarzany jest magicznie przez naszą fabrykę z wody, stąd też te dziwne zachowanie. Stawiamy tym samym klawiszem, którym stawiamy barykady czy zabudowania.

Do prawidłowego funkcjonowania naszego (nie) zaawansowanego mechanizmu potrzebujemy jeszcze tylko jednej rzeczy, czyli generatora, który zostanie umieszczony w bliskiej okolicy. Gdy całość będzie już funkcjonować na owoce naszej ciężkiej - w pocie czoła - pracy, musimy czekać ~15 minut. Czy jest to opłacalne? Wyłącznie, jeżeli wasza baza od najbliższej stacji oddalona jest o przynajmniej kilka kilometrów.

Arron

Dobrze znany
Wrzesień 22, 2015
103
43
43
Pi33mi napisał:
Cześć! Dzisiejszy poradnik poświęcony jest aktualizacji 3.4.12.0 do Unturned, która niedawno została wydana przez twórce (literówka. Przypis Arrona). Między innymi wprowadza ona specjalną stacje do wydobycia paliwa (oleju) (Urządzenie to nazywamy szybem naftowym. Służy on do pozyskiwania ropy naftowej z podziemnych złóż pokładów roponośnych. Przyp. Arrona), na której skupimy się w tym temacie. Zdając sobie pytanie jak tego dokonać natrafiłem na pewien zagraniczny poradnik, który mnie do tego naprowadził. Bez lania wody - bo tego nie znoszę, przejdźmy sobie do opisu tej funkcji.

Najprawdopodobniej:
https://www.youtube.com/watch?v=0MANgxp9QMw )

Wytwarzanie naszej machiny jest nieco bardziej skomplikowane niż może się wydawać. Nie dość, że potrzebujemy aż III poziomu umiejętności wytwarzania, to jeszcze wielu rzeczy, które w naszym ekwipunku zajmują nie małą ilość slotów. (Niemałą to jedno słowo. Przyp. Arrona)

Jak widać na obrazku wyżej nasza fabryka oleju nie może zostać postawiona na trawie, wynika to z braku realnej możliwości wydobywania tam czegokolwiek, w końcu to twarda gleba. Nie muszę chyba wspominać, że to samo występuje w przypadku kamienia, betonu, dachów, asfaltu, drewna czy stali. Więc niestety, wasze bazy wysoko w powietrzu również odpadają. (Akurat ziemia pokryta trawą to grunt miękki, i między innymi z tego powodu odwierty są wykonywane w glebie twardej lub wręcz w skale, by szyb się nie obsuwał. Dlatego też w Unturned istnieje możliwość postawienia takiego szybu na glebie jasnej podwodnej i na plażach, glebie wokół skał, tej ciemniejszej, a także na samych skałach również.) Pozwolę sobie dorzucić własny screen:

Naszą maszynę możemy jednak umieścić przy wodzie, lub w niej - na samym dnie. Nie mam pojęcia jak ma się to do wydobycia oleju, ale załóżmy, że twórcy chodziło o to, że olej wytwarzany jest magicznie przez naszą fabrykę z wody, stąd też te dziwne zachowanie. Stawiamy tym samym klawiszem, którym stawiamy barykady czy zabudowania.
((...) Załóżmy, że twórcy chodziło o to, olej wytwarzany jest magicznie przez naszą fabrykę z wody, stąd też te dziwne zachowanie.) - Analiza tego zdania rzuca mną o ziemię przy każdej próbie... Kappa.

Powszechnie wiadomo, że oceany i morza posiadają dno. Dodatkowo - posiadają dno z litej masy skalnej, co pomaga tworzyć warstwy roponośne. Morskie zasoby są wielokrotnie większe niż wszystkie znane złoża ropy i gazu ziemnego, dlatego też logicznym staje się zastosowanie odwiertów na dnie zbiorników wodnych w Unturned.

Do prawidłowego funkcjonowania naszego (nie) zaawansowanego mechanizmu potrzebujemy jeszcze tylko jednej rzeczy, czyli generatora, który zostanie umieszczony w bliskiej okolicy. Gdy całość będzie już funkcjonować na owoce naszej ciężkiej, w pocie czoła pracy musimy czekać ~15 minut. Czy jest to opłacalne? Wyłącznie, jeżeli wasza baza od najbliższej stacji oddalona jest o przynajmniej kilka kilometrów.

Masło maślane. Ładniej brzmi "bliska odległość", lub sama "okolica". Drugiego sformowania nie powinieneś używać w takiej formie.

Podsumowując - poradnik sympatyczny, aczkolwiek pełen błędów, niedomówień i nieścisłości. Plusik może zarobisz jak poprawisz wszystkie wytknięte babole. I nie zrobiłem tego z powodu Twojego wesołego posta przy skardze na moją osobę, ale następnym razem przyłóż się bardziej, jeśli chcesz zaimponować osobom posiadającym jednak odrobinę wiedzy i doświadczenia.

Pi33mi

Użytkownik
Kwiecień 9, 2016
30
11
23
30
Klan
Reliquiae
Jesteś żałosny człowieku. Nie potrafisz za grosz zrozumieć satyrycznego podejścia do takich tematów. Twoje próby wygrania dyskusji poprzez wytykanie błędów interpunkcyjnych/ortograficznych tylko pokazują, jak płytko myślisz.

• Lubię to!
Reactions: Kuuybis

_+"The Sims"+_

Dobrze znany
Sierpień 4, 2015
370
54
43
103
Los Santos, San Andreas
Klan
SimGrott
Mnie ciekawi czemu w ogóle Arron się odniósł do tego tematu. Poradnik jest spk wszystko ladnie objasnione a tutaj sie doszukuje jakichs rzeczy ktore są w ogole nie wazne. Cały sens poradnika jest zachowany i o to chodzi a nie o jakies szczegóły.

Witek

Dobrze znany
Grudzień 31, 2015
170
6
33
Niezła robota i fajny poradnik (podziwiam włożoną pracę).
PS. Popraw błędy, które wskazał Arron i po problemie

Arron

Dobrze znany
Wrzesień 22, 2015
103
43
43
Pi33mi napisał:
Jesteś żałosny człowieku. Nie potrafisz za grosz zrozumieć satyrycznego podejścia do takich tematów. Twoje próby wygrania dyskusji poprzez wytykanie błędów interpunkcyjnych/ortograficznych tylko pokazują, jak płytko myślisz.
A zauważyłeś błędy logiczne i przekłamania? Jeśli robisz poradnik, to pisz w nim prawdę. Sprawdź własne dane pod każdym kątem, tak, by nie wprowadzać innych w błąd. Uczciwie pokazałem Ci co należy poprawić i co zrobiłeś źle.
Zamiast przyjąć dobre rady i wytknięcie błędów, nazywasz osobę próbującą Cię konstruktywnie skrytykować płytko myślącą, i skupiasz się na tym, że wytknęła Ci literówkę. Niczego nie próbuję wygrać, bo tu nie ma nic do wygrywania. Cała ta wymiana zdań nie okryje jednego z nas chwałą. W tej potyczce są tylko przegrani.

Zamiast pisać powyższego posta mogłeś po prostu poprawić błędy. Dostałbyś łapkę, a ja edytowałbym swój do czysta. Myśl, Pysiek. Myśl.

@dół:

Ale poradnik nie jest zgodny z prawdą, bo można stawiać szyb nie tylko na plaży i pod wodą. Co udowodniłem własnym screenem. Dodatkowo, koleś się ciska i jest nieprzyjemny, więc mam prawo w kulturalny sposób pokazać mu co robi źle. A wszystkie jego posty zostały już zgłoszone, ponieważ bezpodstawnie mnie obraża.

Jeśli nie jesteś czegoś pewny, to tego nie rób.

gniewek44

Dobrze znany
Listopad 4, 2015
241
42
43
Arron, twój post jest zbędny, i wygląda to tak jakbyś chciał kogoś upokorzyć czy po prostu wytknąć mu niepotrzebnie błędy, mimo że to niema nic wspólnego z tytułem tematu... Bo poradnik został zrobiony tak, aby było wiadome- jak zrobić, gdzie postawić. A w kwestii tej gleby itd. to od tego jest szkoła, nie ty...

_+"The Sims"+_

Dobrze znany
Sierpień 4, 2015
370
54
43
103
Los Santos, San Andreas
Klan
SimGrott
Arron, a czy to naprawde jest ważne, że gdzieś zrobił jakiś błąd ortograficzny czy, że nie poprawne jest powiedzieć, że olej jest wytwarzany z wody? Po analizie tego zdania o dnie wody widać, że autor po prostu nie jest pewny a nie wprowadza ludzi w błąd. Po co ma to sprawdzać na wikipedi czy gdzies jak to nie jest ważne? Jak dla mnie to jest zwykłe niepotrzebne wytykanie błędów które nie są istotne, bo ludzi tutaj przychodzą dowiedzieć się jak zrobić olej w Unturned a nie jak i gdzie stworzyć rafinerię w prawidzym życiu.
PS i te przekupstwo łapkami weź rób to co ja chce to dostaniesz łapke beka

herhor67

Użytkownik
Maj 2, 2016
5
0
16
Może i jestem nowy, ale się wypowiem.
Arron ma rację, ja jak czytałem o "oleju z wody" to spadłem z łóżka xD a wy wszyscy go ciśniecie, że się czepia.
I owszem, to że poprawił autora ma znaczenie, po pierwsze o lokacjach, gdzie można kopać; po drugie o samym procesie. Nie róbmy z ludzi idiotów. Gra ma być odwzorowana na realnym życiu (no oprócz zombie).
Kappa.

Jeszcze pytanko, w której zakładce craftingu można to znaleźć?
I może opisz składniki, przynajmniej z nazwy...

_+"The Sims"+_

Dobrze znany
Sierpień 4, 2015
370
54
43
103
Los Santos, San Andreas
Klan
SimGrott
Herhor, no beka że Unturned to ma być odwzorowanie... to jest zwykła gra gdzie mechanizmy wielu rzeczy mogą odchodzić troche od realnych wiec nie ma co tu gadać jak naprawde sie wydobywuje ten olej czy nwm co wiadomo, że w Unt nie będziesz zatrudniał 50 ludzi do wydobywania jakiegoś tam oleju i jaka to realistyka.

Status
Zamknięty.