Zrobione Diamenty, Złoto i Miedź, czyli nowa, ale niebezpieczna praca

Status
Zamknięty.

Kreator

Stary wyjadacz
Zasłużony
Czerwiec 25, 2017
186
322
108
Witam wszystkich! ;)
Dziś chcę wam zaproponować dodanie nowej, ciekawej, a zarazem niebezpiecznej i nie do końca legalnej pracy. Co mam na myśli?

Tak, jak w temacie, Jacka proponuję dodanie rud diamentów, złota i miedzi.
W lutym tego roku napisał on tą propozycję, ale ówczesna mapa niezbyt pozwalała wprowadzić jej założenia. Jednakże teraz (według mnie) mapa spełnia wszystkie warunki potrzebne do wprowadzenia tej propozycji, ponieważ zawiera Deadzone, a to właśnie tam chciałbym zaproponować umieszczenie nowych złóż metali.

A więc do rzeczy:

Rudy te miałyby się znajdować dokładniej w lejach (dziurach) wokół miasta Hashinugavero na Deadzonie.
Tych lei jest kilka i są one dość sporych rozmiarów, więc uważam, że pomieściłyby wystarczającą ilość złóż, aby zaspokoić potrzeby graczy co do ich wydobycia.

Piec, w którym można byłoby przetwarzać wydobyte rudy na sztabki lub obrabiać je, mógłby znajdować się na kopalni, a dokładniej w budynku obok niej. Zapewniałoby to, że gracze nie dorobiliby się za dużo pieniędzy na jednym pobycie na Deadzonie.

Natomiast skup zarówno wydobytych rud, jak i obrobionych metali, aby znowu ograniczyć zyski z tej pracy, tak aby gracze nie zarabiali z niej za dużo znajdowałby się na porcie, u NPC. :)

Podsumowując, uważam że dodanie modyfikacji (do której link znajduje się w propozycji Jacka) oraz wprowadzenie w życie tej propozycji, wprowadziłoby na serwer trochę świeżości oraz zachęciłoby graczy do częstszego chodzenia na Deadzone (ponieważ w tej chwili nie ma praktycznie po co tam chodzić, gdyż zdobywanie przedmiotów potrzebnych do produkcji narkotyków jest nieopłacalne w kosztach, a drop z zombie również niewiele wynagradza z wydanej kasy).
Dodatkowo gracze mieliby dużo zabawy, będąc zdeterminowani chęcią szybkiego i dobrego (ale ryzykownego) zarobku.
Policja natomiast miałaby nowe miejsce do patrolowania, na które musiałaby się lepiej wyposażać.

Na koniec chciałbym zaznaczyć, że samo posiadanie rud oraz ich obrobionych wersji byłoby w pełni legalne (tak samo, jak wody kokosowej).

Tyle ode mnie! Zapraszam do dyskusji oraz pozdrawiam! ;)

Ostatnia edycja:

SonAmadik

Moderator Forum
Członek Załogi
Luty 22, 2016
816
1413
158
26
Jak najbardziej popieram propozycje, kwestia ustalenia cen zeby sie oplacalo ale bez przesady.

Przyda sie urozmaicenie zarobkow na rp. :)

• Lubię to!
Reactions: Kreator

Fustion

Stary wyjadacz
Luty 26, 2018
329
101
63
Bałtyk
Witam wszystkich! ;)
Dziś chcę wam zaproponować dodanie nowej, ciekawej, a zarazem niebezpiecznej i nie do końca legalnej pracy. Co mam na myśli?

Tak, jak w temacie, Jacka proponuję dodanie rud diamentów, złota i miedzi.
W lutym tego roku napisał on tą propozycję, ale ówczesna mapa niezbyt pozwalała wprowadzić jej założenia. Jednakże teraz (według mnie) mapa spełnia wszystkie warunki potrzebne do wprowadzenia tej propozycji, ponieważ zawiera Deadzone, a to właśnie tam chciałbym zaproponować umieszczenie nowych złóż metali.

A więc do rzeczy:

Rudy te miałyby się znajdować dokładniej w lejach (dziurach) wokół miasta Hashinugavero na Deadzonie.
Tych lei jest kilka i są one dość sporych rozmiarów, więc uważam, że pomieściłyby wystarczającą ilość złóż, aby zaspokoić potrzeby graczy co do ich wydobycia.

Piec, w którym można byłoby przetwarzać wydobyte rudy na sztabki lub obrabiać je, mógłby znajdować się na kopalni, a dokładniej w budynku obok niej. Zapewniałoby to, że gracze nie dorobiliby się za dużo pieniędzy na jednym pobycie na Deadzonie.

Natomiast skup zarówno wydobytych rud, jak i obrobionych metali, aby znowu ograniczyć zyski z tej pracy, tak aby gracze nie zarabiali z niej za dużo znajdowałby się na porcie, u NPC. :)

Podsumowując, uważam że dodanie modyfikacji (do której link znajduje się w propozycji Jacka) oraz wprowadzenie w życie tej propozycji, wprowadziłoby na serwer trochę świeżości oraz zachęciłoby graczy do częstszego chodzenia na Deadzone (ponieważ w tej chwili nie ma praktycznie po co tam chodzić, gdyż zdobywanie przedmiotów potrzebnych do produkcji narkotyków jest nieopłacalne w kosztach, a drop z zombie również niewiele wynagradza z wydanej kasy).
Dodatkowo gracze mieliby dużo zabawy, będąc zdeterminowani chęcią szybkiego i dobrego (ale ryzykownego) zarobku.
Policja natomiast miałaby nowe miejsce do patrolowania, na które musiałaby się lepiej wyposażać.

Na koniec chciałbym zaznaczyć, że samo posiadanie rud oraz ich obrobionych wersji byłoby w pełni legalne (tak samo, jak wody kokosowej).

Tyle ode mnie! Zapraszam do dyskusji oraz pozdrawiam! ;)
Na TAK! Skończy sie zabijanie o 1 scrapa... zacznie sie o diaxy !

Kreator

Stary wyjadacz
Zasłużony
Czerwiec 25, 2017
186
322
108
Jak najbardziej popieram propozycje, kwestia ustalenia cen zeby sie oplacalo ale bez przesady.

Przyda sie urozmaicenie zarobkow na rp. :)
Wydaje mi się, że ceny z tematu Jacka będą jak najbardziej odpowiednie, najwyżej można je lekko zmienić. W końcu wyprodukowanie filtra trochę kosztuje, a przyda się ich kilka. A oto te ceny:

Diamenty: 700zł sztuka
Diamond piece: 20zł sztuka
Refinded Gold: 500zł sztuka
Golden Ore: 16zł sztuka
Refinded Copper: 250zł sztuka
Coper Ore: 12zł sztuka

Można je jak już mówiłem lekko zmienić, jeśli trzeba będzie. W sumie ich cena będzie zależeć od ilości rud z tymi metalami na mapie.

• Lubię to!
Reactions: Barti_PL i Fustion

mejdi

Stary wyjadacz
Policja RP
Sierpień 7, 2015
4679
4800
198
27
Klan
Konfederacja
Bardzo mi się podoba ten pomysl.
Już widzę co będzie się działo przed wejściem do skażonej strefy :D
Może ludzie zaczną korzystać w końcu z powietrznego środka transportu który ułatwi im transport nowej rudy :)

• Lubię to!
Reactions: Barti_PL i Kreator

CzarnoBrody

Stary wyjadacz
Czerwiec 6, 2016
942
436
98
Babciu to jest zajebiste <3
Bardzo mi się podoba ten pomysl.
Już widzę co będzie się działo przed wejściem do skażonej strefy :D
Może ludzie zaczną korzystać w końcu z powietrznego środka transportu który ułatwi im transport nowej rudy :)
Offtop
twoje krawężniki do mnie w 3 helką przylecieli xD na deadzone

NiekrytyCov

Stary wyjadacz
Luty 16, 2017
462
288
88
Pomysł bardzo fajny jeżeli dałoby się zrobić to w sposób np 3 rudy = 1 sztabka po przepaleniu można by dać wtedy większą cenę sztabek.

• Lubię to!
Reactions: Fustion

Kreator

Stary wyjadacz
Zasłużony
Czerwiec 25, 2017
186
322
108
No to skoro pomysł się tak wszystkim podoba i nikt nie ma co do niego żadnych zażaleń to myślę i mam nadzieję, że zostanie on za niedługo wcielony w życie. :)

dzonyloker

Administrator
Członek Załogi
Legenda
Lipiec 18, 2014
2926
2574
218
Te wszystkie rudy wykopuje się tak samo jak metal i w takim samym tempie się respią. Ceny podane przez @Kreator wydają się srogo przesadzone.

Kreator

Stary wyjadacz
Zasłużony
Czerwiec 25, 2017
186
322
108
Te wszystkie rudy wykopuje się tak samo jak metal i w takim samym tempie się respią. Ceny podane przez @Kreator wydają się srogo przesadzone.
Zależy też ile złóż danej rudy zostanie umieszczonych na mapie. Jeśli więcej, to masz rację, ceny powinny pójść mocno w dół. Te które podałem wyżej tyczyły się sytuacji, gdyby umieścić ich mało.
Jeśli masz pomysł na ceny to możesz je podać, bo w sumie, jak już wcześniej pisałem ich cena jest mocno uwarunkowana od ich ilości i może się mocno wahać. ;)

• Lubię to!
Reactions: PaN Zabójcik
Status
Zamknięty.