Zrobione Czy zrobić wipe serwera RolePlay?

Czy robić wipe? Można oddać 2 głosy

• Nie robić wipe

Głosy: 2 3,6%
  • Wipe wszystkiego

Głosy: 40 72,7%
  • Wipe ale zostawiamy kase na koncie

Głosy: 6 10,9%
  • Wipe ale zostawiamy kase na koncie i pojazdy w garażach

Głosy: 10 18,2%
  • Termin: jak najszybciej nawet za tydzień, dwa tygodnie

Głosy: 36 65,5%
  • Termin: długi bo chcę jeszcze pograć na tej edycji - miesiąc lub dwa

Głosy: 3 5,5%
  • Termin: brak bo wybrałem "nie robić wipe"

Głosy: 0 0,0%

• Ilość głosów
    55
  • Poll closed .
Status
Zamknięty.

dzonyloker

Administrator
Członek Załogi
Legenda
Lipiec 18, 2014
2926
2574
218
Temat ten powstaje, ponieważ propozycja o wipe napisana przez użytkownika @Zero Skila osiągnęła aż +3700 wyświetleń (w chwili publikacji tego posta) - link do tej propozycji

Żeby wipe miał jakiś sens, potrzebne są jakieś zmiany na serwerze. Z tego co ludzie pisali i mówili na teamspeaku, udało się sporządzić taką listę:

(podkreślone = już dodane)
  • bronie długie nielegalne
  • zablokowac itemy policji
  • podniesc cene blowtorch
  • podnieść cenę broni
  • cięższy quest na bronie
  • dodać quest do npc z maskami
  • większe ceny za maski
  • przesunąć szpital na odludzie
  • kupowanie paliwa ze stacji
  • regulamin - zakaz wracania przez 15 minut po śmierci
  • dragonfang zamiast nyko
  • lekkie zmiany miast, optymalizacja lagów + może 1 dodatkowe miasto
  • sztabki z napadu na bank zamiast kasy (tutaj jest kilka pomysłów, chyba powstanie osobna propozycja)
  • blokada garażu pod ziemią :fearscream:
  • nowe ubrania
  • zmiana loot zwykłych zombie (czekamy na propozycje)
  • praca nurka (czekamy na propozycje)
  • exp z zombie
  • zakaz lockerów na pojazdach bo mają bagażnik
  • zmiana zbugowanych lub nieużywanych pojazdów
  • naprawienie licencji
  • usunięcie fenka
  • przeszukania mieszkań offline tylko jeśli gracz specjalnie nie loguje się do gry, łamany jest regulamin, ... (ten temat trzeba dobrze opisać bo dużo ludzi mocno kombinuje)
Lista jest całkowicie poglądowa i nie wszystko musi być wprowadzone. Niektóre z tych punktów nie wymagają wipe serwera, czyli i tak będą dodane.

Nad whitelistą długo myśleliśmy i doszliśmy do wniosku, że nie ma sensu jej wprowadzać przy i tak już małej frekwencji graczy. Frekwencja graczy może się zwiększyć po wipe ale to i tak za mało. Serwer ma zwiększone sloty, można nawet na 100, lecz nie wiemy jak ze stabilnością gry bo nikomu nie udało się przekroczyć 50 graczy na serwerze. Gra ponoć traci stabilność po przekroczeniu 24 graczy przez co serwery z większą ilością graczy są ukrywane na liście serwerów :( u nas bywało 40+ i działało dobrze.

Proszę w tym temacie nie robić offtopa oraz wypowiadać się wyłącznie o wipe i zmianach.

wipe wszystkiego nie wlicza banlisty xD można im ewentualnie dać przez kilka dni możliwość kupna ub

Ostatnia edycja:

Knykciu197

Stary wyjadacz
Wrzesień 27, 2017
1980
1598
218
17
Kluczbork
Tutaj dzony mógłbyś jeszcze pomyśleć nad tym żeby itemy policyjne były za free dla policji, ale policjant nie może czerpać korzyści finansowych z posady. Wydaje mi się że to skończy to ganianie za itemami w przypadku niektórych policjantów plus łatwo będzie oddzielać policjantów nie RP od tych którzy grają porządnie

mejdi

Stary wyjadacz
Policja RP
Sierpień 7, 2015
4679
4800
198
27
Klan
Konfederacja
Tutaj dzony mógłbyś jeszcze pomyśleć nad tym żeby itemy policyjne były za free dla policji, ale policjant nie może czerpać korzyści finansowych z posady. Wydaje mi się że to skończy to ganianie za itemami w przypadku niektórych policjantów plus łatwo będzie oddzielać policjantów nie RP od tych którzy grają porządnie
Jak dla mnie można zablokować zwykłym policjantom np podnoszenie broni typu night lub zubek bo i tak z nich nie korzystaja.W przypadku wipe
Broń HK oczywiście zostanie usunięta bo jest zbyt OP.
Oczywiście zagłosowałem na całkowity wipe bo ma to dla mnie największy sens (mimo że mam 200k monet) nie będę nad tym płakał bo i tak z tego nie korzystam.

Zero Skila

Stary wyjadacz
Lipiec 15, 2017
1853
951
178
16
Kielce
www.youtube.com
Klan
[LWP] Ludowe Wojsko Polskie
Jak dla mnie można zablokować zwykłym policjantom np podnoszenie broni typu night lub zubek bo i tak z nich nie korzystaja.W przypadku wipe
Broń HK oczywiście zostanie usunięta bo jest zbyt OP.
Oczywiście zagłosowałem na całkowity wipe bo ma to dla mnie największy sens (mimo że mam 200k monet) nie będę nad tym płakał bo i tak z tego nie korzystam.
+1 ja bym im dał możliwość zarabiania 500 na 30 min i tak jak było z mandatami do 1k , to co knykciu napisał też jest sensowne

• Lubię to!
Reactions: Fidel Castro

Wiktor Nowak

Stary wyjadacz
Październik 11, 2018
1077
538
198
9
wipe wszystkiego nie wlicza banlisty xD można im ewentualnie dać przez kilka dni możliwość kupna ub
Wipe z kasą na kącie nie ma sensu bo np: sprzedam all moje domy i już bd miał z 120k sprzedam hk,zubki itp już z 200k...na start będę miał jakieś fajne auto...Jak dla mnie bez sensu najlepiej wipe WSZYSTKIEGO (Pozdrawiam wzrokowców xD)

Knykciu197

Stary wyjadacz
Wrzesień 27, 2017
1980
1598
218
17
Kluczbork
W sumie co do tej pracy nurka można to urozmaicić np robiąc zwykle miejsce gdzie można nurkować i np czerwona strefę do nurkowania gdzie by się walczyło o zarobek (odpowiednio wyższy) i mogłaby to być np Łódź podwodna czucia takiego

• Lubię to!
Reactions: Wiktor Nowak

Wiktor Nowak

Stary wyjadacz
Październik 11, 2018
1077
538
198
9
W sumie co do tej pracy nurka można to urozmaicić np robiąc zwykle miejsce gdzie można nurkować i np czerwona strefę do nurkowania gdzie by się walczyło o zarobek (odpowiednio wyższy) i mogłaby to być np Łódź podwodna czucia takiego
pod platformą wiertniczą pod dilerką było by można zrobić podwodny krater

• Lubię to!
Reactions: Radosław Kowalll

Radosław Kowalll

Stary wyjadacz
Luty 11, 2018
510
106
98
14
Poland
Wipe fajny, ale nie wprowadzać tyle nowości i zasad, nowe miasta, mody, ity, questy super ale by nie obciążało serwera w takim sensie, że bez żadnych modów w bibliotece steam serwer ci sie laduje 30 minut.. a co do kasy na koncie i pojazdow, jakos zawsze z tego co pamietam z 2-3 edycje temu jak ta mape wprowadzali to sie bralo lee/uaza czy jakies inne auto, dawalo sie tam z 30 lockerow, upchanych i wciskales tam swoje domy, zarobek itd, i przez pierwsze 7 dni od wipe moznabylo miec te lockery na aucie po to by zdarzyc zajac swoj dom itd. Nigdy nikt z tym problemu nie miał, zarobki były zbliżone, chodzi mi o starą marcyhe, wczesniej kupywales blok albo wille i wciskales tam z 40 planterów i nikt sie nie czepiał bo było wolno, marycha rosła w jakies 40 sekund to jakies 2-3h sadzenia tuż przed dilerką i miałes jakieś 100-150k na luzie, a teraz to wolnej sie zarabia ale "więcej"

Dobra rozpisałem sie trochę, co do wipe, to na tak jeżeli hajs i samochody można przenieść na kolejną edycję a wiadomo, na nie jeżeli wipe całkowity

Knykciu197

Stary wyjadacz
Wrzesień 27, 2017
1980
1598
218
17
Kluczbork
Wipe fajny, ale nie wprowadzać tyle nowości i zasad, nowe miasta, mody, ity, questy super ale by nie obciążało serwera w takim sensie, że bez żadnych modów w bibliotece steam serwer ci sie laduje 30 minut.. a co do kasy na koncie i pojazdow, jakos zawsze z tego co pamietam z 2-3 edycje temu jak ta mape wprowadzali to sie bralo lee/uaza czy jakies inne auto, dawalo sie tam z 30 lockerow, upchanych i wciskales tam swoje domy, zarobek itd, i przez pierwsze 7 dni od wipe moznabylo miec te lockery na aucie po to by zdarzyc zajac swoj dom itd. Nigdy nikt z tym problemu nie miał, zarobki były zbliżone, chodzi mi o starą marcyhe, wczesniej kupywales blok albo wille i wciskales tam z 40 planterów i nikt sie nie czepiał bo było wolno, marycha rosła w jakies 40 sekund to jakies 2-3h sadzenia tuż przed dilerką i miałes jakieś 100-150k na luzie, a teraz to wolnej sie zarabia ale "więcej"

Dobra rozpisałem sie trochę, co do wipe, to na tak jeżeli hajs i samochody można przenieść na kolejną edycję a wiadomo, na nie jeżeli wipe całkowity
Ale to nie był wipe tylko zmiana mapy wtedy idioto

oswek_1 Key-Drop.pl

Dobrze znany
Lipiec 4, 2018
35
10
43
14
мajo": Moim zdaniem Cena blowa powinna byc zmniejszona do 7k /Bronie policyjne powinnismy moc podnosic chociaz dlatego, że z napadu na policjanta nie ma nic cennego... i policja bedzie mniej szanowala zycie wgl nie rozumiem tego posuniecia dlaczego zostaly zablokowane/ Cena broni cywilnych powinna zostać bez zmian lub TROSZECZKE podwyzszyc ceny masek to samo juz tlumacze dlaczego- Przy nieudanym napadzie na policjanta traci się bron maske expa skile i idzie się do więzienia/ Zakaz lockerow to moze byc spoko, ale proponuje w autach sportowych i nie tylko powiekszyc sloty/ I ostatnią propozycją będzie dodanie nowej edycji jak najszybciej bo dzisiaj bylo po poscie dzonego po 5 osob i kazdy mowi, że juz nie ma sensu grac :S

Ostatnia edycja:
  • Lubię to!
Reactions: Radosław Kowalll

Knykciu197

Stary wyjadacz
Wrzesień 27, 2017
1980
1598
218
17
Kluczbork
A wg mnie to cena blowa min 20k

Broń długa cena dla broni semi 50k, burst 65k, auto 85k

Zwiększyć zarobki ogólnie o 25-50% w przypadku legalnych źródeł zarobku.

Prędkości najszybszych samochodów do 150km

Licencja na broń przez forum a nie przedmiot w grze

Możliwość posiadania długiej broni zarejestrowanej na licencję udzieloną, osobą które zdają "testy psychologiczne" niekaranych itd (niech się mają jak bronić przed bandytami) w przypadku użycia takiej broni zarejestrowanej konfiskata.

Wyciąganie konsekwencji z zachowania policjantów np. jeśli nie grają RP to szybki kick z grp i wipe konta.

W przypadku odejścia z policji to wipe Konta bo będąc policjantem można naprawdę się szybko wzbogadzić.

Utrudnić rajdowanie.

Cena dragonfanga ok. 100-150k ale amunicja do niego droga.

No i wg mnie w kit starter powinien być kilof albo siekiera bo niestety są tacy ludzie którzy napadną bambika który nie ma nic poza kilofem i mu go zabiorą

Gogras127

Stary wyjadacz
Wrzesień 30, 2018
586
277
118
A wg mnie to cena blowa min 20k

Broń długa cena dla broni semi 50k, burst 65k, auto 85k

Zwiększyć zarobki ogólnie o 25-50% w przypadku legalnych źródeł zarobku.

Prędkości najszybszych samochodów do 150km

Licencja na broń przez forum a nie przedmiot w grze

Możliwość posiadania długiej broni zarejestrowanej na licencję udzieloną, osobą które zdają "testy psychologiczne" niekaranych itd (niech się mają jak bronić przed bandytami) w przypadku użycia takiej broni zarejestrowanej konfiskata.

Wyciąganie konsekwencji z zachowania policjantów np. jeśli nie grają RP to szybki kick z grp i wipe konta.

W przypadku odejścia z policji to wipe Konta bo będąc policjantem można naprawdę się szybko wzbogadzić.

Utrudnić rajdowanie.

Cena dragonfanga ok. 100-150k ale amunicja do niego droga.

No i wg mnie w kit starter powinien być kilof albo siekiera bo niestety są tacy ludzie którzy napadną bambika który nie ma nic poza kilofem i mu go zabiorą
Powinien być ogólnie ułatwiony start bo czasami harowanie na takiej kopalni bambika odstrasza i wraca na swoje survivale.

Status
Zamknięty.