AutoHotKey - wpisywanie /komend jednym klawiszem.

Voorhes

Stary wyjadacz
Zasłużony
Lipiec 30, 2017
175
199
88
30
Chojnice
Klan
[BH+]
Widziałem, że na forum pojawiały się już podobne pomysły. Był Panel Gracza od Mietka, teraz pojawiło się TPA od Kebabiarza. W tym poradniku postaram się wytłumaczyć krok po kroku jak zrobić to samemu według własnych potrzeb.

Co będzie nam potrzebne:
Program AutoHotKey - Pobierz
Notepad++ - Pobierz
Po instalacji powyższych programów ( instalacja jest dość intuicyjna, nie muszę jej chyba rozpisywać na poszczególne kroki) możemy się zabrać za pisanie swojego skryptu.

1.1
Otwieramy program Notepad++ gdzie będziemy wpisywać polecenia dla komend, które chcemy użyć.
1.2
Żeby przypisać na przykład komendę /home do wybranego przez nas klawisza, w tym przykładzie będzie to klawisz Numpad5, wpisujemy taki kod:
Kod:
Numpad5::
    send, {return}
    Sleep, 100
    SendInput, /home
    send, {return}
Return
Kod:
Numpad5::  - określa nasz klawisz
    send, {return}  - wysyła polecenie "wciśnięcia" klawisza "enter"
    Sleep, 100  - czeka 100 milisekund
    SendInput, /home  - wkleja tekst "/home"
    send, {return}  - ponowne "wciśnięcie" klawisza "enter"
Return  - kończy polecenie
1.3
Intuicyjnie według przykładu ponawiamy ten proces dla innego klawisza i następnej komendy. Jeden klawisz może odpowiadać za kilka komend jedna po drugiej, jak na przykład:
Kod:
Numpad7::
    send, {return}
    sleep, 500
    SendInput, /kit donator
    send, {return}
    sleep, 500
    send, {return}
    sleep, 500
    SendInput, /kit vip
    send, {return}
    sleep, 500
    send, {return}
    sleep, 500
    SendInput, /kit starter
    send, {return}
Return
1.4
Ważne!

Występowanie polecenia "sleep, 100" czy "sleep, 500" - metodą prób i błędów w zależności od warunków w jakich skrypt pracuje, to znaczy ping jaki mamy na serwerze czy ilość FPSów czy nawet ogólne zamulenie komputera, te polecenia pozwalają na płynne działanie skryptu. Bez tych poleceń jak na zatłoczonym serwerze chciałem użyć tych komend to komputer nie nadążał za skryptem i albo wklejał tylko fragmenty komend albo robił inne cuda. Czas, który jest potrzebny na przetworzenie poleceń jest kwestią indywidualną. Jeżeli wasz skrypt nie będzie działał prawidłowo stopniowo zwiększajcie wartości co 100 milisekund.
1.5
Zapisywanie naszego skryptu. Aby to zrobić wybieramy w Notepad++ "Zapisz jako:" i zapisujemy nasz skrypt jako "Unturned.ahk" - rozszerzenie .ahk automatycznie przypisze ten plik do programu AutoHotKey. Zapisujemy to na przykład na pulpicie dla szybkiego dostępu.
2.1

Żeby uruchomić nasz skrypt zwyczajnie klikamy na niego dwa razy. Na pasku zadań, w obszarze powiadomień pojawi nam się zielona ikonka "H", o ile wszystkie polecenia mamy poprawnie wpisane. Jeśli tak nie jest AHK wyświetli okienko z informacją, które linie nie zostały rozpoznane.
2.2
Kiedy skrypt działa w tle każde wciśnięcie wybranego przez nas klawisza spowoduje wykonanie poleceń, które wpisaliśmy w kodzie.

Ważne!
Skrypt wykonuje to samo co byśmy robili ręcznie tyle, że robi to szybciej. To nie znaczy wcale, że jest niezawodny. Jeżeli zaraz po wciśnięciu naszego klawisza będziemy wciskać też inne klawisze, na przykład poruszać się na boki, to klawisze, które będziemy wciskać mogą przerwać działanie skryptu. Zalecam zatrzymać się na czas działania skryptu.
2.3

Po skończonej grze, żeby skrypt nam nie przeszkadzał w normalnej pracy na komputerze klikamy prawym przyciskiem na zieloną ikonkę "H" i klikamy "Exit".

To tyle z podstawowej wiedzy. Znajomość angielskiego czy podstaw kodowania pozwoli wam na pisanie obszerniejszych skryptów, ja osobiście używam AHK do wielu innych zadań w codziennej pracy.

Załączam gotowy plik Unturned.ahk z komendami:
Numpad1 - otwiera /vault gracz
Numpad2 - otwiera /vault max
Numpad3 - otwiera /vault donator
Numpad4 - akceptuje żądanie /tpa
Numpad5 - teleportuje na łóżko
Numpad6 - sprawdzanie stanu konta
Numpad7 - kity /donator, /vip i /starter.

Unturned.ahk - pobierz!

Powodzenia!

Voorhes

Stary wyjadacz
Zasłużony
Lipiec 30, 2017
175
199
88
30
Chojnice
Klan
[BH+]
Wyświetleń prawie 100, polubienia zaledwie 4. Jestem ciekaw ilu graczy skorzystało z tego poradnika. Prosiłbym żeby każdy komu się do czegoś przydał ten poradnik zostawił "Lubię to!" - będę wiedział czy warto pisać kolejne poradniki, bo jeśli mam pisać obszerne poradniki dla kilku ludzi to trochę szkoda mojego czasu.