[1] "Na Tydzień" - Tygodnik RP (wyd. 11/08/2018)

Temat na forum 'O grze' rozpoczęty przez Kreator, Sierpień 11, 2018.

 1. Kreator

  Kreator Stary wyjadacz

  Dołączył:
  Czerwiec 25, 2017
  Posty:
  153
  Polubienia:
  238
  Na Tydzień.png
  Naszym sponsorem jest "Knykciu"

  Witajcie ponownie drodzy czytelnicy! :D
  W końcu wszyscy doczekaliśmy się pierwszego wydania naszego tygodnika!

  Na wstępie chciałbym was poinformować, że dzięki naszemu sponsorowi Knykciowi otworzyliśmy biuro naszej redakcji, do którego możecie teraz przychodzić, aby opowiadać nam wasze historie i zdarzenia, składać reklamy oraz wiele więcej. ;)

  Znajdziecie nas w Mall'u w Borucie
  Biuro redakcji.jpg
  Cóż, tyle z ogólnych ogłoszeń.
  Teraz zapraszam do lektury pierwszego wydania tygodnika "Na Tydzień"! :D
  • A w dzisiejszym wydaniu:
  1. "Rozróba" w AIFAM'ie oraz zamach na Komendanta
  2. Seria tajemniczych włamań
  3. "Stronnicza" Policja
  4. Bójka pod Departamentem - Policja NIE REAGUJE
  5. Kronika Policyjna - Jak wygląda typowy dzień pracy w policji
  6. Reklama restauracja - Bazyliego Marshall
  Oddzielnik.png
  • "Rozróba" w AIFAM'ie oraz zamach na Komendanta
   (Materiał – Red. Nacz. Paweł Martinez, Relacja – Red. Nacz. Paweł Martinez, Red. Ojciec Mateusz)
  Od publikacji pierwszego, wstępnego wydania tygodnika „Na Tydzień” zdążyły minąć niespełna 3 dni, a w stanie PL10 już miała miejsce większa „Rozróba”. Co się stało?

  Mianowicie był późny, spokojny, środowy wieczór, gdy 2 osoby z rodziny Ciubów postanowiły sobie szybko dorobić. W tym celu zorganizowali wojny magazynowe w AIFAM’ie, które rozpoczęły się o 21:50 czasu lokalnego. Wszystko szło po ich myśli, jednakże nikt nie spodziewał się polskiej policji!

  Z bezpośredniej relacji pozostałych redaktorów, jak i samego komendanta Mejdiego oraz świadków wynika, że Barti C. DonGrande oraz Dionizy C. wystawili na aukcję sejfy zawierające broń i jedzenie, bez posiadania licencji na ich sprzedaż. Niestety ku ich nieszczęściu komendant Mejdi, który postanowił wpaść na cały spektakl, sprawdził, czy właściciele wojen je posiadają. Jak już zapewne domyślacie się wojny magazynowe zamieniły się w publiczne aresztowanie prowadzących na 7 godzin. No cóż, jak to się już mówi: „Co głupi straci, tym się mądry wzbogaci”. :)

  I tutaj mogłoby się wydawać, że jest to już koniec całej historii, jednakże niefortunnie, komendant wyprowadzając aresztowane osoby, nie zauważył położonych w progu grabi, na których leżała siekiera. Wszystko wskazuje na to, że było to umyślne i zaplanowane działanie, mające zagrozić życiu naszego komendanta, ale cóż można rzec więcej? Było to spotkanie bliskiego stopnia, tak samo ostrych: komendanta i siekiery. Na całe szczęście nasz komendant ma trzeźwą (ponoć) głowę i movement kobry, więc uniknął bezpośredniego zagrożenia życia i wyszedł z całej potyczki zwycięsko, ale niestety z ranną nogą. Co prawda cała sytuacja mocno rozbawiła publikę, poniekąd dając jej rekompensatę za przerwane wojny.

  Jednakże, jak powiedział sam komendant, nie ma on pojęcia kto mógł to zrobić, ale zadeklarował, że znajdzie winnego lub winnych zaistniałej sytuacji i surowo ich ukarze. A więc lepiej niech ten kto to zrobił, ma się na baczności…

  My natomiast życzymy komendantowi szybkiego powrotu do zdrowia i gratulujemy kolejnego sukcesu polskiej policji.

  A tutaj znajduje się wywiad z panem Komendantem po brawurowej akcji. :cool:


  Natomiast tutaj, jak możemy zobaczyć na krótkim nagraniu z kamerki GoPro jednego z prowadzących, mało brakowało do nieszczęścia, ale wszystko skończyło się dobrze, a zagrożenie minęło.


  Jednakże pozostaje pytanie, czy Komendantowi oby na pewno nic więcej nie zagraża?

  Oddzielnik.png
  • Seria tajemniczych włamań
   (Relacja – Red. Nacz. Paweł Martinez)
  Piątkowym popołudniem dostaliśmy informację z anonimowego źródła, że ponoć rankiem tego samego dnia doszło do tajemniczej serii włamań do kilku domów. Z naszych ustaleń wynika, że o dziwo wszystkie napadnięte domy należały do skazanego na dożywocie „Dead Schot’a”.

  Na chwilę obecną nie mamy pojęcia, kto jest ich sprawcą, ale z tego co wiadomo, z jednego z okradzionych domów zniknęły cenne: Nykorev i Ekho.

  Jeśli ktoś wie coś więcej i chce się tym podzielić z resztą ludzi, to prosimy o kontakt z naszą redakcją. Z góry dziękujemy.

  Kiedy dowiemy się czegoś więcej, będziemy informować was na bieżąco, rozwijając ten artykuł.

  Oddzielnik.png
  • "Stronnicza" Policja
   (Materiał i Relacja – Marian Kiszka, Opisał – Red. Nacz. Paweł Martinez)
  Czwartkowym wieczorem do biura naszej redakcji zawitał pan Marian Kiszka. Opowiedział on nam intrygującą historię, która przytrafiła mu się kilka minut wcześniej. Postaram się streścić ją wam, jak najjaśniej. ;)

  Około 30 minut przed zawitaniem do naszej redakcji, pan Kiszka postanowił napadać, jednakże jego wielkie i ambitne plany zniszczyła polska policja (dobra robota ;)). Zabrali oni jemu i jego koledze maski, a z racji, że pan Marian nie posiadał przy sobie licencji na broń (którą zostawił w domu), to również skonfiskowali mu ją – model „Chimera”.

  I choć mogłoby się wydawać, że wszystko jest w porządku, to jednak posłuchajcie dalej. Kolega pana Mariana od razu wykupił ich z więzienia, a on sam udał się szybko do domu po licencje na broń oraz przygotował pieniądze (gdyby były potrzebne) na wykup swojej broni, po czym udał się na Departament.

  Jednakże jak wielkie było jego zaskoczenie, gdy usłyszał on od policjanta FM’a, że nie dostanie tej broni z powrotem. Zdziwiony Kiszka postanowił nie odpuszczać i wdał się z policjantem w tak burzliwą rozmowę, że musiał przyłączyć się do niej sam komendant. Jednak komendant powiedział mu również to samo.

  Z relacji i poniższego nagrania z jego kamerki GoPro wynika, że w pewnym momencie rozmowy policjant FM, wziął do ręki cienki metalowy pręt, po czym go przełamał i pokazał panu Marianowi mówiąc, że to stanie się z jego bronią. Po chwili komendant dodał, że broń trafiła do depozytu policyjnego oraz została rozebrana na części.

  Pan Marian ponoć próbował jeszcze się wykłócać, jednakże nie dało to żadnego skutku, a obaj policjanci wsiedli to wcześniej wyprowadzonego pojazdu bojowego „Fenek” i pojechali nim, najprawdopodobniej na jakieś wezwanie.

  Warto dodać, że piątkowym rankiem, z nieoficjalnych źródeł dowiedzieliśmy się, że pan FM próbował sprzedać broń właśnie marki „Chimera”. I pomimo tego, że w całej tej historii prawo (ponoć) stoi po stronie policji, gdyż (znów ponoć) nie muszą oni odsprzedawać broni ich właścicielom, to mówienie, że dana broń zostanie rozebrana na części, ale pomimo tego próbowanie sprzedania jej komuś innemu (zapewne dla osiągnięcia większego zysku) jest już mocno nie na miejscu z racji, iż jest to zwykłe robienie obywateli „w konia”.

  Przypadek, czy zwykły zbieg okoliczności, a może korupcja?
  Oceńcie sami, oglądając poniższe nagranie.  Oddzielnik.png
  • Bójka pod Departamentem - Policja NIE REAGUJE
   (Materiał i Relacja– Red. Ojciec Mateusz)
  Jak widać niedaleko pada jabłko od jabłoni, o czym przekonaliśmy się w czwartkowy wieczór. Okazało się, że oprócz pierwszej dziwnej „akcji” policji, tego samego dnia miało miejsce jeszcze jedno zdarzenie, które jeszcze mocniej składania do refleksji nad ich zachowaniem. Jego skutków doświadczył pan Ethan Hunt, który oburzony postawą policji postanowił udać się do nas.

  Z jego relacji wynika, że tego samego dnia pod Departamentem Policji miała miejsce bójka, pomiędzy nim, a drugim osobnikiem na gołe pięści! Niestety pan Ethan nie jest w stanie wskazać swojego rywala oraz, co gorsza nie udało nam się dowiedzie kto rozpoczął całą bójkę. Jednakże sedno całej sprawy leży zupełnie gdzie indziej.

  W tym momencie nie ma znaczenia, kto zaczął bijatykę, a mianowicie jak powiedział relacjonujący to, że całej bójce BIERNIE przyglądali się policjanci, nawet NIE REAGUJĄC na zaistniałą sytuację!

  Na całe szczęście, pomimo kompletnej ignorancji policji, panu Ethanowi udało się wyjść zwycięsko z bijatyki, jednakże, jak można zauważyć na poniższym nagraniu wykonanym przez naszego redaktora Ojca Mateusza, nie bez szwanku. Pan Ethan Hunt po całym zdarzeniu jest cały obity oraz ma mocno podbite oko, co mocno rzuca się w oczy. A ponoć sytuacja drugie napastnika jest jeszcze gorsza.

  Cóż można tu więcej powiedzieć? Gdyby policja zareagowała zapewne obaj panowie mogliby uniknąć poniesionych obrażeń, a cała sprawa nie trafiłaby tutaj.

  Jednak, czy jest to w tej chwili ważne, gdy coraz więcej ludzi zastanawia, czy oby na pewno można czuć się bezpiecznie przy obecności policji? Na to pytanie niestety już każdy musi odpowiedzieć sobie sam.

  A oto wywiad z panem Ethanem przeprowadzony przez redaktora Ojca Mateusza.


  Oddzielnik.png
  • Kronika Policyjna - Jak wygląda typowy dzień pracy w policji
   (Materiał i Relacja – Red. Ojciec Mateusz)
   Współudział – Kom. Alex Foley i FM Don Alfonso
  Teraz artykuł końcowy trochę na rozluzowanie.
  Czy ciekawiło was kiedyś, jak wygląda typowy dzień pracy policjantów? Jeśli tak, to jest to artykuł właśnie dla was.

  Nie będę się tutaj dużo rozpisywał, gdyż zapewne i tak już macie dość czytania. Zostawię was z relacją z kamerki GoPro, ale przedtem przedstawię wam po krótce co w nim znajdziecie.

  • Pościg za autem marki „Roadster”
  • Co robi policja, gdy znajdzie porzucony pojazd na drodze (według FM’a „wytrychownika”)
  • Jak wygląda typowy dzień więźnia – relacja z więzienia
  • Czym żywią się więźniowie – odlotowe żarcie (dosłownie)
  Z wprowadzenia to tyle. Teraz zapraszam na seans (nie zapomnijcie o popcornie i coli, emocje gwarantowane ;)).


  Oddzielnik.png

  Ogłoszenia Parafialne.png
  A teraz Ojciec Mateusz (tak ten jedyny i prawdziwy, co jeździ na rowerze :rolleyes:) pragnie wam coś ogłosić!

  Bazyli Marshall

  Zaprasza do nowej restauracji!
  Otwarcie już za kilka dni!

  Pan Bazyli Marshall wraz z całą rodziną pragnie zaprosić Was wszystkich bardzo serdecznie na otwarcie
  Nowej Ekskluzywnej Restauracji w Nadziei!
  Otwarcie na dniach!

  Właściciele gwarantują:
  - Atrakcyjne ceny

  - Ogromny asortyment ekskluzywnego jedzenia
  - Miłą i doświadczoną obsługę
  - Przytulny lokal

  - Mile spędzony czas

  A więc na co czekasz?
  Odwiedź nową restaurację, no i wpadnij na kolację!
  Bo kto lokal ten odwiedzi, długo sobie tam posiedzi,
  Mile spędzi czas, no i wróci jeszcze raz!
  :)

  Restauracja.jpg

  Nowa restauracja będzie mieścić się naprzeciwko Baru u Morwina! ;)

  Oddzielnik.png

  A teraz na koniec taka mała zagadka dla was.
  Wiecie, jak kończy się ciężki dzień pracy naszej dzielnej policji?
  Nie??? :D

  Praca Policji.jpg
  "Odlotowo"!!! (hmm... chyba maszyna się zmęczyła uff...) :D

  Oddzielnik.png

  I niestety, tą zagadką dochodzimy do końca tego wydania.
  Chcielibyśmy z tego miejsca podziękować wszystkim zaangażowanym w tworzenie całej gazety - redaktorów, dziennikarzy, policji, a zwłaszcza wam, drodzy czytelnicy, bo bez was, ta gazeta nie mogłaby istnieć, bo w końcu kto robi lepsze akcje od was? :p

  Pozdrawiamy i czekamy na więcej waszych opowieści w naszej siedzibie lub na naszej skrzynce pocztowej (prywatnej wiadomości)!
  Z góry dziękujemy! :)

  Do zobaczenia Za Tydzień! :cool:
  ~ Redakcja waszego ulubionego tygodnika ;)
   
  Ostatnia edycja: Sierpień 12, 2018
 2. Marian Kiszka

  Marian Kiszka Stary wyjadacz

  Dołączył:
  Październik 9, 2017
  Posty:
  296
  Polubienia:
  153
  Like w ciemno i czytamy :rolleyes:
   
 3. Tomeek89

  Tomeek89 Stary wyjadacz

  Dołączył:
  Czerwiec 17, 2018
  Posty:
  252
  Polubienia:
  60
  XD ale to jest długie xd
   
 4. Shonel

  Shonel Stary wyjadacz

  Dołączył:
  Grudzień 31, 2017
  Posty:
  401
  Polubienia:
  319
  Wszystko zrobione zajebiście, tylko na następny raz pytaj się o to czy możesz kopiować moje filmiki - No offense
   
 5. Kreator

  Kreator Stary wyjadacz

  Dołączył:
  Czerwiec 25, 2017
  Posty:
  153
  Polubienia:
  238
  Spoko, spoko :D
   
  Shonel lubi to.
 6. Barti_PL

  Barti_PL Stary wyjadacz

  Dołączył:
  Kwiecień 23, 2016
  Posty:
  2284
  Polubienia:
  1953
  Czemy nie dopisales ze jakis bandyta ukradl jednemu z redaktorow drogi ekskluzywny samochod. Oraz ze prosisz swiadkow o zlozenie zeznan na policji.
   
  fmcio i Shonel lubią to.
 7. Kreator

  Kreator Stary wyjadacz

  Dołączył:
  Czerwiec 25, 2017
  Posty:
  153
  Polubienia:
  238
  Nie dopisaliśmy tego z racji, że redaktor, któremu skradziono ten pojazd, nie chciał tego publikować, bo nie jest tym, aż tak bardzo przejęty, gdyż ma środki zapobiegawcze, proste Barti.
   
  Ojciec Mateusz lubi to.
 8. Allphastar

  Allphastar Stary wyjadacz

  Dołączył:
  Lipiec 22, 2017
  Posty:
  127
  Polubienia:
  147
  Super robota, "Jak wygląda typowy dzień więźnia – relacja z więzienia" było najlepsze. :D
   
 9. Kreator

  Kreator Stary wyjadacz

  Dołączył:
  Czerwiec 25, 2017
  Posty:
  153
  Polubienia:
  238
  Dzięki wielkie w imieniu całej redakcji! ;)
   
 10. TheFalcon07

  TheFalcon07 Dobrze znany

  Dołączył:
  Czerwiec 25, 2017
  Posty:
  73
  Polubienia:
  18
  Szanowna policjo dlaczego w więzieniu można kupić nóż?? ... czekaj czekaj... Patelnię też? O matko! oni mogą się tam pozabijać!
   
 11. eminem

  eminem Stary wyjadacz

  Dołączył:
  Kwiecień 3, 2018
  Posty:
  412
  Polubienia:
  262
  A jakby się na stołówce dźgali?
   
 12. Knykciu197

  Knykciu197 Policja RP Policja RP

  Dołączył:
  Wrzesień 27, 2017
  Posty:
  1120
  Polubienia:
  1072
  Pieniądze nie poszły w błoto.
  Świetna robota <3
   
 13. ☣TOKEN☣

  ☣TOKEN☣ Stary wyjadacz

  Dołączył:
  Listopad 5, 2017
  Posty:
  92
  Polubienia:
  32
  WoW 10000 na 10
   
 14. Zero Skila

  Zero Skila Kid-Moderator Serwera

  Dołączył:
  Lipiec 15, 2017
  Posty:
  1204
  Polubienia:
  557
  Mi by się nie chciało tego pisać , ale wszystko super wyszło
   
 15. SonAmadik

  SonAmadik Moderator Forum Członek Załogi

  Dołączył:
  Luty 22, 2016
  Posty:
  755
  Polubienia:
  1183
  Mniej mord do wykarmienia, same plusy.

  Oczywiście tygodnik świetnie wykonany, oby tak dalej.
   
 16. yellow

  yellow Dobrze znany

  Dołączył:
  Kwiecień 7, 2018
  Posty:
  23
  Polubienia:
  6
  świetne wykonanie
   
 17. Zaiser 2

  Zaiser 2 Stary wyjadacz

  Dołączył:
  Styczeń 13, 2018
  Posty:
  722
  Polubienia:
  1259
  daje okejke
   
 18. Fustion

  Fustion Stary wyjadacz

  Dołączył:
  Luty 26, 2018
  Posty:
  329
  Polubienia:
  98
  Restauracja Bazyli najlepsza <3
   
 19. Czajka

  Czajka Stary wyjadacz

  Dołączył:
  Luty 6, 2018
  Posty:
  620
  Polubienia:
  198
  Świetna robota czekam na więcej
   
 20. Fustion

  Fustion Stary wyjadacz

  Dołączył:
  Luty 26, 2018
  Posty:
  329
  Polubienia:
  98

Poleć forum

 1. Ta strona używa plików cookie, aby pomóc spersonalizować treść, dopasować do Twoich potrzeb i pozostać zalogowanym, jeśli się zarejestrujesz.
  Kontynuując korzystanie z tej strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie.