[Poradnik]Uprawnienia Rang|Komendy

Temat na forum 'Poradniki' rozpoczęty przez Creative, Lipiec 19, 2015.

 1. Creative

  Creative Naczelny Serwerowy MythBuster

  Dołączył:
  Czerwiec 25, 2015
  Posty:
  750
  Polubienia:
  184
  Witam zapewne dobrze wiecie ze na forum prowadzimy otwartą rekrutacje do ekipy ;) (dla zainteresowanych: http://forum.unturned.pl/index.php?/forum/69-komisja-rekrutacyjna/) Ale trzeba pamiętać o paru rzeczach. Każda ranga ma jakiś obowiązek jak i odpowiednie do tego rangi. Dziś opisze wam wszystkie komendy rang na naszym serwerze jak i ich uprawnienia co do gry. Z powodu ze wielu graczy pisze na chacie teksty typu "ten moderator potrafi się tylko tp i itemy sobie spawnic) dziś dowiecie się jak jest naprawdę.  Aktualne dostępne rangi

  Na serwerze posiadamy aktualnie aż pięć rang która ma taki sam obowiązek czyli (pilnowanie i dbanie o serwer) a są nimi

  KidModerator
  Moderator
  Admin (co do tej rangi są aż dwie takie: Administrator serwera jak i Administrator TS3 ale ta druga nie jest aż taka ważna co do serwera)
  Młotek (główna ranga serwera)  Uprawnienia rang podczas gry


  Zapewne każdy z administratorów miał do czynienia z takim oto tekstem "Ta oszukista tylko sobie potrafisz itemy spawnic" i tak rozciąga się temat dalej i dalej.. aż dochodzi do słów których nie będę tu wymieniał przez co taką osobę trzeba kicknąc. Ale patrząc na wszystko oczami Moderatora/admina/kid'a To gra wygląda o wiele inaczej.

  Na serwerze jest takie coś w rangach jak "Fair Game" Czyli uczciwe granie Każda ranga może i ma o wiele lepsze jak i już bardziej dla paru osób skomplikowane komendy przez co można pomyśleć ze taka osoba sobie spawni itemy. Do Gry "Fair Game" mają prawo trzy rangi (Kidmoderator|Moderator|Admin) powód ?: Każda z tych trzech rang nie posiada ustawionych uprawnień co do komendy (give - respienie sobie itemów) Jeżeli chodzi o czwartą range, to czwarta ranga (Młotek) nie ma prawa do uczestniczenia w żadnych walkach. Młotek dba o ład jak i porządek co do wszystkich serwerów. Młotek też dba o to co robią inni z administracji np admini, czyli można to określić tak ze Młotek to jedynie opiekun innych nowych jak i starszych osób w ekipie.


  Komendy Rang


  Jeżeli już chodzi o rangi i rekrutacje... w tym poradniku możecie tak samo dowiedzieć się o komendach każdej rangi co może pomóc nowym w ekipie

  Kid - KidModerator jest uznawany jako bardziej ChatMod, dlaczego ? Tylko dla tego bo ta ranga posiada jedną komendę dodaną po przez uprawnienia czyli dla każdego znany /kick - Wywalenie gracza z serwera

  Wzór: /kick nick powód np: /kick Creative Slownictwo Trzeba pamiętać o tym ze komenda nie wczyta nam czegoś takiego /kick Creative Obraza moderator powód jest prosty. Komenda ma wgrane tylko trzy slowa: Kick|NickGracza|Powód napisany z odstępem nie zostanie zaliczony co do komendy przez co wyskoczy nam "nieprawidłowy kod" więc polecam robić kropki. Co do /ban i kicka jest ta sama zasada... powody pisane razem ale z kropkami ;)

  Moderator Moderator to ranga już bardziej odpowiedzialna dla odpowiedzialnej osoby z powodu ze ta ranga posiada dobrze nam znany /ban jak i kick

  Wzór: /ban nick powód czas Jest to już bardziej skomplikowany system banów z powodu ze czas jest tu pisany w sekundach. Częstym czasem ustawianym przez moderatorów/adminów/młotków jest ban na 1 godz/2 godz/1 do dwóch dni jak i cały tydzień. Teraz pokaże wam jak użyć bana na 1 godz /ban Creative Ciągła.obraza.gracza 3600 ( 3600 sek to czas 1 godz ) Czasami też zdarza nam się ze wpiszemy jakoś źle nick albo źle skrót i ktoś inny dostanie tego bana, gdy takie coś się zdarzy to trzeba zgłosić się do jednego z młotków serwera i podać ID steam tego gracza który dostał przez pomyłkę bana.

  podstawowy czas banów w sekundach

  1 godz - 3600
  2 godz - 7200

  1 dzień - 86400
  2 dni - 172800  [​IMG]

  Admin Admin to już ranga dla osób które darzy się szacunkiem jak i zaufaniem z powodu ze ta zaawansowana ranga posiada już trzy komendy do góry takie jak /god - Ustawienie nieśmiertelności /tp - Teleportacja do gracza|Lokalizacji /vanish - Niewidzialność

  Wzór: /god (automatycznie ustawia nam nieśmiertelność wyłącza się tak samo jak się włącza /tp Nick np: /tp vsqq żeby tp się do lokalizacji wystarczy wpisać /tp nazwa lokalizacji /vanish działa ta komenda tak samo jak i godmode :) czyli wpisanie dwa razy tej komendy wyłącza ją. Trzeba pamiętać ze te trzy komendy służą do pomocy innym np ktoś prosi o pomoc i żeby się tp w takich chwilach trzeba użyć tego goda i tp a nie latać z tymi komendami włączonymi dla zabawy bo to dodaje więcej luzu jak i gra staje się łatwiejsza ale tak nie jest ;) zabiera tylko przyjemność z gry.

  [​IMG]

  Została nam ranga Młotek oznaczona o takim kolorem - TEKST Jest to ranga jak wspomniałem główna która posiada wszystkie już komendy + give jak i wiele więcej np taką jak tp gracza do siebie czego admin nie ma :) Nie ma po co rozpisywać się o randze Młotek z powodu ze ma wszystkie tego typu komendy jak i jest głownie opiekunem co do nowych jak i starszych członków ekipy.


  Zdjęcia komend zostały wstawione po to aby gracze dowiedzieli się ze osoby takie jak my bez rangi młotek nie mamy uprawnień do spawnienia itemów. jesteśmy jedynymi rangami które mogą grać 'fair game' z powodu ze Młotek nie ma prawa uczestniczyć w walkach itp... Mam nadzieje ze ten poradnik trochę ogarnie zachowanie graczy którzy wygadują ze spawnimy sobie itemy bez dostępu co do komendy /give.

  Dziękuje innym administratorom za wysłanie mi zdjęć o komendach. Prosił bym jeszcze jakiegoś kidmoderatora o wysłanie mi zdjęcia co do kidmoderatora Jeżeli macie pomysły co można tu dodać to chętnie rozmyśle wasze propozycje.
   
 2. szobu96

  szobu96 Zasłużony

  Dołączył:
  Czerwiec 3, 2015
  Posty:
  409
  Polubienia:
  181
  wszystko pięknie wyjasnione :)
   
  JeleniSedzia i Creative lubią to.
 3. JeleniSedzia

  JeleniSedzia Nowy

  Dołączył:
  Grudzień 27, 2016
  Posty:
  5
  Polubienia:
  0
  MAM PYTANIE KTÓRE JEST DLA MNIE BARDZO WARZNE
   
 4. JeleniSedzia

  JeleniSedzia Nowy

  Dołączył:
  Grudzień 27, 2016
  Posty:
  5
  Polubienia:
  0
  jak stworzyc range na serwerze nigdzie nie moge tego znalezc
   
 5. DogePLL

  DogePLL Administrator Serwera

  Dołączył:
  Czerwiec 15, 2016
  Posty:
  417
  Polubienia:
  85
  Oj ty archeologu odkopałeś temat po ponad roku xD . Z takimi rzeczami to jest temat pytania i problemy.
   
 6. JeleniSedzia

  JeleniSedzia Nowy

  Dołączył:
  Grudzień 27, 2016
  Posty:
  5
  Polubienia:
  0
  ok dziękuje :*
   

Poleć forum